Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreterinden Ziyaret
Eğitimde Sağlıkta Ergene Belediyesi Her Alanda
BAŞKAN ALBAYRAK'TAN ŞARKÖY MESAİSİ

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MÜSLÜMAN KADINLARIMIZ VE TESETTÜR-6

MÜSLÜMAN KADINLARIMIZ VE TESETTÜR-6
23.06.2020 / 11:15
6 - Başı domuz , gövdesi eşek gövdesi gibi olup cezalananlar, saçını , başını süsleyip, açık saçık dar ve incecik renkli elbiseler giyerek vücut hatlarını belli ederek bir çok cilvelerle yabancı erkeklerin gönlünü çeken kadınlar, saçlarından asılarak , beyinlerine kaynar sular dökülerek işkence görmekteydiler?
Bu hususta Allah’ın uyarısı, birden bire , zina etmeyin, değil de zinayı hazırlayacak , davet edecek sebepleri ortadan kaldıracak yaklaşımlara dikkat çekiyor . Yani zina ortamını hazırlayacak, zinaya teşvik edecek nahoş hareketlere şiddetle uyarma yapıyor : Ey Müslümanlar!..ZİNAYA YAKLAŞMAYINIZ..Yani zinaya davetiye çıkaracak menhiyattan uzak durunuz tembihatıyla !..
Rasûlü Ekrem bir Hadisi Şeriflerinde uyardı :
Ey kadınlar topluluğu!..Sadaka veriniz , günahlarınız çok, tövbe ediniz . Çünkü ben , Mi’raç gecesinde Cehennemdekilerin çoğunu sizin teşkil ettiğini gördüm . Kadınlardan biri sordu :
Biz neden Cehennemliklerin çoğunu teşkil ediyoruz ?
Rasûl cevap verdi:
Çünkü siz , çok lanet ve beddua ediyor ve kocalarınızın iyiliklerini unutuyor , onlara hizmette kusurlu davranıyorsunuz!..
Evli Müslüman bir kadının kocasına bağlılığı ve itaati hakkında bir misal:
“Evliliği boyunca , alkolik kocasına hizmette kusur etmeyen , sabır şahikası gösteren İslâm kadınının, her zamanki gibi adamının sarhoş yatarken karısından su istemesi fakat aksilik ya evde su bulunmaması, kadının su temini için gidip – geldiği sırada alkolik kocasının sızdığını görünce kadıncağız su kabı elinde kocası uyanır , diye başucunda ayakta beklemeye başlar , uzunca bir zaman sonra uyanan adam :
- Heyulâ gibi ne bekliyorsun başımın ucunda ayakta öyle !..
Kadın çekinerek cevap verir :
- Şey efendim , eve gelince su istemiştin , o anda evde su yoktu . Ben su almaya gidince, uyumuşun, belki uyanırsında suyunu veririm , diye bekliyorum!..
Adam o anda kendine gelir ve doğrulur :
- Vay be , yıllarca bana tahammül eden, hizmette kusur etmeyen, benim kahrımı çeken böyle bir karım varmış da ben farkına varmamışım , bundan sonra bu zıkkımı bırakıyor,ağzıma bir damlasını bile koymayacağıma söz veriyorum , diyerek karısının ellerine sarılarak içkiyi terk ediyor , tövbe ediyor!..
İşte bu davranış , evlilikte kadının kocasına saygıyı, bağlılığı, itaati ve hizmeti gösterme bakımından anlayana küçük misaldir !.. BÖYLECE EVLİLİK BAĞINA RÂM OLAN , BU KADININ ÖRNEK DAVRANIŞINI , MÜSLÜMAN SALİHA KADINLARI NAMINA KUTLAMAK LAZIMDIR !..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR