Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VAZİYET VAHİM ŞU ARALAR

VAZİYET VAHİM ŞU ARALAR
04.08.2020 / 11:01
Hangi yerden bakarsan bak.Ekonomiye dayanıyor ya wc ye bile gitsen .para.
koronovirüs konusunu ekonomik yönden ele alayım biraz.başka türlü kitap yazsan bitmez.
Çok dükkanlar boşaldı.Batmayanlar batmak üzere ellerinde işletme sermayeleri yok.bankaya yanaşanlar kestirmeden bitik.bankalar insana yağmurlu havada şemsiye vermiyor ki ancak güneşli havada.ömrün biter banka borcu bitmez.kahırla yaşar durursun.
Fısatçılarımız hemen organize oluyor.marketlerin hepsi ağız birliği etmişçesine fazla mesai yaparak etiketleri değiştirdiler.Dün 100 tl ye çıktığın marketlerden bugün 300 tl ye çıkıyorsun.İş sadece market olsa eyvallah.Zaten fatura manyağı değilmiydik.maaşı aldığın gün bir saatti bulmadan paran bitiyor.ödemeleri yapmak zorundasın.sonra dürbünle 30 gün maaşın yollarını bekliyoruz.bu dönemde evde geçen zamanlardada para harcadık.borçlandık.
yani her kesimde nakit sıkıntısı hat safhada.ve bu dönem çok uzun sürdü. ellerinde işletme sermayesi olanlar şimdiye kadar idare ettiler bundan sonra ne olacak.kapatma kervanına bir ekle.devlet olarak yaralara merhem olmaya çalışıldı ama yeterli değil tabi yinede avrupa ülkelerinden daha iyiyiz buna kesin inanın.
hadi emeklisi olmayan geliri olmayan kesim ne yapsın çukur kazıp içinemi girsin.
o durumda rastladıklarıma bakamıyorum içim yanıyor.fazlası olsa billahi.
önce alıştığımız gibi bu borç bitince bunu alırız olayıda bitti.yani eskisi gibi alış veriş yapamıyoruz oran çok düşük.piyasada dönen para yeterli gelmiyor.
netice olarak her kesim romatizmalı gibi.
ama önce öyle yaşıyorduk şikayet yoktu.şimdi ayyuka çıkıyor kızgınlıklar.ayarlayacaz beyler.gelirimiz ne kadar gider en fazla o kadar.yoksa sosyal patlamaya gider Allah korusun.Durumu iyi olanlarda en kötü olanlarla paylaşabilmeyi öğrenmeli.Yaşam biçini bu şekilde değiştirmek zorundayız.
Belkide korona dayıdan kurtulmamız uzun sürebilirde.Bütün bunlardan sonra ahlakımızıda korumalıyız........
ama nasıl.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR