Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TARİHİ BİNALAR

TARİHİ BİNALAR
19.08.2020 / 10:57
Biliyorsunuz eski vali binası ve halk eğitim merkez binası resterasyonda. Valilik binası olabilir ama halk eğitim binası restarasyon şartlarını taşımadığını sanıyorum.buna rağman her iki bina resterasyon olunca normal fiatların üç misli fiatlarla ihale edildi.Ayrıca belli bir zaman hiç işlem yapılmadan bekletildi. Ocaktan itibaren yıl sonu farkları eklendi.
Bunlar bu işlerin ayak oyunları.
2.800 milyon tl ye valilik binası ihale edildi ama. O fiatlara on tane aynı binadan yapılırdı. Ocak fiatlarıda eklenince fiatların nereye vardığını görecez.
Halk eğitim merkez binası ise tarihi bina vasfında değil.İhale üzerine ne eklenecek bunuda göreceğiz.
Halkımız bilmez.İlin idari yöneticileride bilmez. Fiatlar nasıl hesaplanır. Nasıl ihale yapılır. İşi bilenler işi çevirir.
Bir aralar inci baba vardı türkiyenin ihallerini tek elden alır her müteahhide yuzde on alarak satardı.Onu bir şekilde yok ettiler.Budanan inci baba taneleri ile birlikte çoğaldı.
Ben diliyorum ki türkiyedeki resterasyonla ilgili tüm ihaleler taransın yerinde iyi bir incelemeyle elden geçsin.Bu paraların yarısı en az devlete kalır.Bu zevatlar örgütlenmiş. Tü kaka dersen sana çirkef atarlar. İnsanımız bilinçlenmelli. Bitim halinin fiatını istemeli. Giden paralar bizim paralarımız. Hesap sormalı.Reis hangi birinle başa çıkacak. Yine de performansını tebrik ediyorum.
Eğer hakikaten yiyorlarsa burunlarımdan fititl fitil gelsin diliyorum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR