Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

GENEL GÖRÜNÜM

GENEL GÖRÜNÜM
21.08.2020 / 14:18
Önce adliye binasının yıkılması ile başlanıldı.Belediye binası yerine kapalı otopark yapıldı. O zaman eleştirdim ama.Kullanıma devam ediliyor.Üst kısım saksılı ağaçlandırma yapıldı.Güneş ışınlarının o alana ışıması ile radyatör haline gelen beton bir o kadar daha ısıyı arttırdı.Beton üstüne izolayon yapılarak az bir toprak dolgu ile yollar bırakılarak çimlenebilirdi.Bu benim şahsi düşüncem. ayrıca genel görünümü bozan siyah üç adet otopark girişleri görünümü bozmayacak şekilde dizayn edilebilirdi. Veya sayıları azaltılabilirdi.
Neyse bu oldu yapılan her işte hatalar olabilir. Eski telekominasyon binası yıkıldı.
Bu günlerde temizliği yapılır.Kapalı otoparkın bitişiğinde çok güzel olacak,inanıyorum.Hangi döneme ait olduğu bilinmemekle birlikte yakın tarih yapısı olduğunu sanıyorum.Tarihi bina yıkılmadı.Bunada sevindim.
Bence açılan bu alanı nasıl değerlendireceklerini bilmiyorum.ancak park yeri olarak değerlendirileceğini sanıyorum.Eğer öğle yapılırsa o alanın kısa boylu ağaçlarla ağaçlandırılması iyi olur.Yeşil ek nereye ekersen ek.Yakışmaması mümkün değil.Halkın istifadesine sunulmalı. Çay kahve ve yemek için değerlendirilebilir.Çünkü restore edilme ihtimali çok yüksek.O bina kış içinde istifade edilmesi bakımıdan çok gerekli.böyle faal olacağından binanın kullanılma süresinde bakımı yapılmış gibi olacak.
Yeterki her yere açık otopark yapılıyor bunuda karşısındayım acizane olarak.
Şehrimizin merkezinin genel görünümü her şeyden önemli değil mi?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR