Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DÜNYAYA TAMİR GEREKİYOR

DÜNYAYA TAMİR GEREKİYOR
30.08.2020 / 17:04
Kuzey yarım kürede olan buzullar aysbergler kaç senedir eriyor. Geçen sene erimelerini tv’lerden seyrettik. Bu su nereye gidiyor su seviyesini yükselterek yaşama alanlarımızı azaltıyor.
Son yazılan makalede okuyanlarımız vardır.15 yıl içersinde aysberglerin tamamı eriyecekmiş. Yüz yıl içersindede su seviyesi 65 metre yükselecekmiş. Okuyamayanlarda bulsun okusunlar. geleceğimizin belgesi. Yani sahile 65 metre yüksekliğinde olan bütün yerler su altında kalacak dünya haritası büyük değişikliklere uğrayacak.
Bu kadar değil. Yer altı su kaynakları denizin tuzlu suları ile karışacak. Ulaşımlar. gemi ağırlıklı olacak rahat yaşamları tedirginliklerle yaşayacaklar. o tarihlerde ben yokum.bu karanlık tabloları çizmek istemezdim.bunlar bizim geleceğimizin gerçekleri.
Neden böyle oldu dünyayı miras yedi gibi kullandık, Yinede 8 milyar nüfusun dünyaya bıraktığı atıklar kirlilikler.ve orman yangınları. Bu günkü duruma getirdi.
Ağırlıklı yazmak istediğim ağaç ekmenin önemini ne zaman kavrayacağız. Alevleri seyretmekle mi devam edeceğiz. Çok büyük örgütlenmelerle ülke ve dünya çapında ağaçlandır işine önem verilmeli. Bişey diyeyimmi size hiç inancım yok başaramayız. Dünyanın sonunu insanlar getiriyor. Kuranda yazana ne kadar çok benziyor.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR