Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
ORTAK AKIL İLE HAREKET EDİLECEK
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA HİJYEN DENETİMİ
NKÜ Rektörü Şahin’in ‘Yavuz Sultan Selim’in Vefatının 500. Yılı mesajı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NE HALDEYİZ NİÇİN BÖYLEYİZ!-5

NE HALDEYİZ NİÇİN BÖYLEYİZ!-5
14.09.2020 / 10:59
GELELİM KADIN CİNAYETLERİNE, HEMEN HEMEN HERKESİN AĞZINDA. BUNUN SEBEBLERİ HİÇ Mİ DÜŞÜNÜLMEZ , ARAŞTIRILMAZ, BU NEDEN MEYDANA GELİYOR DİYE!..
Teemmüllere göre:
Kadınlara şiddet ve cinayetlerine, bunlar hiç birimiz tarafından tasvip edilmez ve hoş görülmez, ama toplumuzda bunlar oluyor maalesef . Korumasız ve güçsüz kadınlarımız buna maruz kalıyor ve şu sebeplerle de hedef oluyorlar:
En başta gelenlerden bazıları aşırı tahrik, kıskançlık, aşırı sevgi, anlaşmazlık, zina, namus lekelenmesi gibi ve aşağı yukarı “kadın cinayetleri”, evlilikleri boşanmaya kadar vardıran “boşanma sebepleri” olarak görülmektedir !..
Kadına şiddet uygulama , hakaret etme onu toplumun dışına itme gibi gayri insanî dayaktır, rencide etmek, yapılan kötü muamele ve cinayete kadar götürmeler, toplumumuzun kaldıramayacağı fiillerdir. Huzurlu ve ahenkli bir düzen için bunlar hiç kimse tarafından rağbet görmez, bunlar nefretle karşılanır!..
Ancak bunlar biraz da halkımızın umursamazlığı, aymazlığı , tembih edilenleri, söylenilenleri kulak ardı etmesiyle ilgilidir!..
Usturuplu giyinmeye, Allah’ın emri olan “ tesettür “ hatırlatılmalara kulak asmayıp açık-saçıklığa dalınması, hangi düşüncelerin önü alınmaz semereleridir, anlaşılmış değildir!..
EVVELKİ BİR YAZIDA “TESETTÜR” MEFHUMU, AYET VE HADİSLERLE UZUN UZADIYA BİR ŞEKİLDE İZAH EDİLMİŞTİ . DEMEK Kİ, İLGİLİLER TARAFINDAN TASVİP GÖRMEDİ , ÖNEMSENMEDİ!..
VAY VAYY !.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR