Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FİYAT ARTIŞLARI

FİYAT ARTIŞLARI
14.01.2021 / 11:04
Marketlerde sistemli Fiyat artışları devam ediyor.Çok rastladım elinde tabanca habire sıkıyor yeni fiatları.Tüketiciyi fena vuruyor Devlete bilinçli olarak köstek olunuyor.
Bunun önüne bir türlü geçilemedi.Yapılan oyunlarada katkı veriyorlar bir ara patates soğan olayı olmadımı.Hazırlıklı olun bizler sesimizi çıkarmadığımız sürece aporttalar. Daha ne kadar tabanca sıkacakları belli değil.Ama alım güçleri hepimizin düştü hat safada..süt ve süt ürünlerinde ise hep ağlanarak fiyat arışı yapıyorlar geçen sene 25 e yediğimiz peynir bu sene 45-50 saymadığımız ne kaldı ise onlarda yazdıklarımıza uygun artışlar yaptılar.Millet peynir tüketimini daha idareli sanırım kullanınca.bazı geri fiyatlar oldu ama. yeterli değil aslında.
Bunlar bizim cılız konuşmalarımız şikayetlerimizle kalıyor.Meydanda zamcılara. kontrolu belediyelerce yapılmalı ama nerede oy kaybı dolayısiyle onlarda seyirci..
Yani vatandaşlar. Vicdanı olmayan. Firmaların ellerine bırakıldı.Yerli büyük marketlerin fiyat politikalarını iyi ayarlamaları ve halkımıuzın yerli firmalara ağırlık vermeleride bir nebze olsun faydalı olur. Bence en faydalı olanı devletin sadece fiat artışlarının kontrolunu cidi bir şekilde yapacak. Teşkilatların olması hemde bunu bir bakanlık haline sokması lazım.Vaziyet durum oraya kadar geldi
Ayrıca ürettiklerininn içine babaannem dahil katıyorlar. Ve bilinçli yapıyorlar. Bunların kontrollarıda artık büyük önem taşıyor. Geçim savaşı veren insanlarımızdan usulu dairesinde ses vermelerinide bekliyorum. İsteğimizin zeminini hazırlamak için. Gelecek daha kötü günlere gebe bizim halkımız bunu haketmiyor.İnşallah başarırız.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR