Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SİGARA TUTKUMUZ

SİGARA TUTKUMUZ
27.01.2021 / 11:08
Neler anlatılmadı. Neler yazılmadı. Neler yaşanmadı. Onun uğruna Zararlarını kendide biliyor ama bırakamıyor. Nefes alamayacak durumlara geliyor ama yine içiyor.Sanki içinde 40 tane kedi varmış gibi sesler geliyor ama bırakamıyor.
Bir komşum beyine diyor ki. Sigarayı bırakmazsan seni bırakacağım. Blöf yapıyor. Seni bırakırım diyor sigarayı bırakamam. Ama bıraktı gitti öteki tarafa tatile. Orada bulacak mı bilmiyorum. Her markada yoktur zaten.
Kulakları çınlasın bir ağabeyim. Sigarayı nasıl bıraktığını anlatmıştı. Faydalı olur inşallah sizlere de yazayım. Evde isen her zaman oturduğun yere en uzak yere bırak paketi.ceket cebinde ise ceketini. almaya üşenirsin. İçerken kül tablasına bırak elinde ve ağzında tutma. Orada unutursun. Demişti bir bakıma faydalı ama yeterli değil.
Hanım köde benim adımda sigaradan rahatsızlanan biri vardı. Önce bir elini kestiler sonra diğerini sonra bir bacağını sonrada ötekini sigarayı yine bırakmadı. Tekerlekli sandalyede ağzına sigara tuttular öyle içti.
Tatile çıktı oda tekerlekli sandalyesi burada kaldı. Ne yapıyor acaba.eli ayağı yok.sigarada bulamaz..Adaşım benim.
Ne tatlı şeymiş bu sigara üniversitede okurken egeli bir arkadaşım vardı küllük göbeğin üstünde mahirane şekilde uc uca ekleyerek küllüğü de düşürmeden içerdi sigarasını habire küllük boşaltırdı.
Önce sigara yasağı yoktu kapalı yerlerde içilirdi.uzun yol otobüslerinde içilirdi.Zararları da bu kadar bilinmezdi..İçmeyenlerin alayı tümeni pasif içiciydi.Ne büyük cahillikmiş.
kendini çoluk çocuğunu ailesinin sağlığını düşünenler yapmamalı düşünmeyenleri saymıyorum. Onlar hala bilinçlenmemiş onlara acıyorum. İyi ki kapalı yerlerde sigara yasağı kondu.
Yinede sigara içenlere sesleniyorum devletin kurumlarında da var. Özelde de. Bana göre buda hastalıktır. Savunulamayacak şekilde. tedavi olsunlar sağlığa kavuşsunlar. Bu güzel hayatı engelli gibi yaşamasınlar.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR