Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADIN HAKLARI

KADIN HAKLARI
11.02.2021 / 11:13
Zaten bütün haklar kadınların. Artık erkekler kadınların yanında muavin. Ne kadar kazansan o kadar harcıyorsun.Kadınların hakları ne kadar çok olsa yine yetmiyor.Zavallı erkeklerin bu konudaki alanı hep daralıyor.
Beni hanım arasın telle hemen ayağa kalkıyorum. Üzerimde ceket varsa düğmelerini ilikliyorum.Ondan sonra konuşmaya başlıyorum.Bu günkü durum bu.
Ev içindeki davranışlar onlara ait bu işin içinden çıkamayız başka türlü.
Adam evleniyor.30 gün sonra bir hır. Hadi ayrılıyorlar bu çocuk hikayesi mi.Bu kutsal müesseseyi idrak edemiyorsan evlenmeyeceksin kardeşim. Ayrıldı 30 gün için hayatının sonuna kadar nafaka ödüyorsun. Birde zenginsen donuna kadar ödüyorsun. Bu işe neresinde bakarsan bak yanlış. Evlilik yaşı 18’ lerdeydi benim zamanımda 20 yaşına gelen kızı evde kaldım korkusu sarıyordu.
Şimdi umurlarında bile değil kanun kitap mecmua her şey ellerinde.
Ya bu günlere mi kalacaktık. Erkekliğin içine ediyorlar ha.
Bir sürü genç erkek evlenme yaşını geçmiş evlenmiyor. Soruyorsun evlenecek kız mı var bul evlenelim diyor. Kardeşim düzeni bozmak denir buna. Herkes dürüst olacak evliliğin idrakinde olacak. Bu millet böyle üreyecek karşılıklı saygı sevgi olacak. Şimdi hangisi var.Varda sadece ağzında var.
Dönün bir bakın arkanıza ananıza babanıza dedenize ne saygın evlilikler oldu.
Ne sevgi dolu evlilikler gördük. Yazarken bile duygulanıyorum. Hepsi sanal oldu. Sevgisiz bir yaşam sevgisiz bir dünya olur mu? Olursa bile ot gibi olur odun gibi olur.
Anneler babalar toprak sizsiniz bunlarda sizlerin ürünleri gereken sevgiyi verin örnek olun. Duymaktan dahi iğrendiğimiz şeyler olmasın. Mutlu bir topluluk olsun.
Kadın hakkı imiş.başlarım hakkınıza ha söyleyeceğim hakkı abiye görün.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR