Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

O YOK Kİ!

O YOK Kİ!
15.02.2021 / 21:43
Amerika’ da bir zenci zamanının trompeti en iyi kullanan icra eden kişisi. Boş ve büyük bir depo içinde çalışmalarını geliştiriyor.En güzel sesi bulmak için.
Onu da deponun üst pencerelerine oturup dinleyen küçük bir çocuk var. Her çalışmasında kesinlikle o pencerede.
Küçük çocuk karar veriyor. Bu müzik aletini en iyi kullanan kişisi ben olacağım diye. Aynı deponun boş olduğu zamanlarda oda çalışmaya başlıyor küçük yaşında. Her gün biraz daha ilerleterek
Artık küçük guruplara küçük icralar yapmaya başlıyor, beğeniliyor.Her geçen gün kendi geliştirdiklerini de katarak hayal ettiği duruma ulaşıyor.Artık zamanının en iyi icracısı.Ama huzursuz mutlu olamayan biri.
Onunda çalışmalarını akran bir kız izliyor. Çok iyi olduğunu söylüyor.Bu huzursuzluğun niye diyor. Aradığım sesi bulamıyorum. Çok çalışıyorum çok arıyorum, bulamadım diyor.
Kız arkadaşı ‘o ses yok ki neyi arıyorsun kendini boş yere üzüyorsun diyor.
Hayat boyu herkes hayal ettiklerini gerçekleştirmek için uğraşıyor. Büyük hayaller kuruyor.Bu arada zaman geçiyor.
Yaşlanıveriyorsun. Ancak o zaman anlıyorsun ama geriye dönüşü yok.
hayat bir seferlik. Tecrübe edininceye kadar zaten yarısını harcıyorsun. Herkese de kız gibisi nasip olmaz. Yol gösterici.
Hayatta imkânsızlıkların peşinde koşmayalım. Çalışmalarımızın karşılıklarını aldıysak bunun üstü yok. Yapılması imkansız hayaller kurmayalım. Hayatı Hem kendimize hem çevremize zorlaştırmayalım. Olmayanın peşine takılmayalım. Hayat güzel yaradanın bizden beklediklerini yapabildiğimiz sürece Her şey yeterlidir. Elimizdekilerle mutlu olmayı öğrenelim yetmez mi?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR