Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MANTOLAMA

MANTOLAMA
24.02.2021 / 11:10
Ruhsat projelerinde belediye bu projeyide istiyor.Genellikle kalınlığı 3cm ile 4 cm arasında değişiyor.Hesaplarda kurtarıyor gözüküyor.Kurtarıyor diyelim .Yerinde kullanırken hem kaliteye hemde kalınlığa dikkat edildiğini sanmıyorum.Çünkü
Müta-it kafası olanlar farklı uygulamaya kaçabiliyorlar .çünkü bunun kontrolu belediyede bulunan bir makina mühendisi ile sağlanmaz.Bunlar yeni yapılacak yerler için.
Peki eski binaların mantolaması nasıl yapılıyor. Eski inşaat işlerinde çalışmış ve ya memleketinden getirdiği hiç bilmeyen adamların elinde yapılmaktadır.Ne kullanılan malzemenin teknik özelliklerini biliyorlar nede forma uygun imalat yapıyorlar.Tabi hepsini aynı şekilde düşünemeyiz ama.Kesinlikle yeterli değil ayrıca bunları kontrol eden hiç bir makam yok
Kullanılan karbon oranı yüksek serleştirilmiş malzemelerin elli çeşidi var imalatçılardanda merdiven altı olanlar var ne kadar fazla kazanırsam benim için o diyorlar genellikle..
Bu malzemeler petrol ürünü olduklarından dolayı yazın sıcaklıklarda ev içine soluyor buharlaşıyor. Bu kesinlkle kansorojen yaz aylarında evlerinizi iyi havalandırmanız gerekir.
Ayrıca mantolama ömrü on yıllıktır. Bununda uygulanabileceğini sanmıyorum.On yıl içine bu malzeme özelliğini kaybederek. İşini uygun olarak yapamamaktadır .
Yani ölçü şu mantolamasız 500 tl ödüyorsanız.Mantolamada 250 gibi ödemeniz gerekiyor. On yılını doldurduğu zaman 250 üstü ödemeye başlıyorsunuz .bu konuda kontrol içersinde yapılmazsa bir kargaşa daha olacaktır.Bu ilk mantolama sınavında tecrübe sahibi olunuyor.Ama diğerlerinde daha dikkatli olmalıyız.hem işçilik hemde malzeme kalitesi.Genellikle yeni başlayan işlerde böle kargaşaları yaşıyoruz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR