Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAHARA ADIM ADIM

BAHARA ADIM ADIM
25.02.2021 / 11:07
Son yağmurlar kar ve soğuklardan sonra baharımız geliyor inşallah. Çokta özledik hani. Cemreler de sırada. Sabah işe giderken bir de dönerken daha soğuk olabilir kendimizi iyi koruyalım
Su stoğumuzuda %50 olsa bile kar ve yağmurlarla aldık. Bundan böyle su kullanımlarına çok dikkat edeceğiz. Birimiz yapar ötekiler yapmazsa olmaz bu iş.
evimizde bulaşık yıkamalarında boşa sarfiyat yapmayacağız. Yapanları uyaracağız gerek gazetelerden gerek tvlerden bu konuda hep hatırlatmalar yapmalıyız.
Ara ara bizde makalelerimizde yapacağız tekrarlar yapsak bile toplum yararına hatırlatmalar olacak.
Yeni yetişen evlatlarımıza da öğreteceğiz. Bizim zamanlarımızda çekirdek kabuklarını atmayalım vardı. Bu gün yerdeki ve eldeki lüzümsuzlarıda alıp çöp kovasına atıyoruz. Uzun sürdü ama öğrendik. Bunuda öğreneceğiz.
Bahar için birde önemli konu mart içinde uygun yerlere ağaç ekimleri yapalım ve bunlar meyva ağaçları olsun.Bunu inşallah yapabilirsek dernekler vasıtası ile büyük ölçekli ekimler olur.Önümüze hem yeşillik hem oksijen hemde meyva olarak çıkacak.Buna kendimizi alıştırabilirsek bizimde hoşumuza gidecek. Meyvalarıda çoğaltmış olacağız..
Birde elektrik diyeceğim. bunun ilkbaharla ilgisi yok diyebilirsiniz. Geleceğimizin en büyük açıkları su ve enerjide olacak. Yeni nesil bunu bir nebze görürü ama gelecek nesil önlem alsada sıkıntı çekecek.
Bizleri ailelerimiz bu tür konularda iyi yetiştirdiler. İş yükümüz ve farklı sevgimiz yüzünden bu nesilde tavsadı. Ucunu bırakmayalım. Küçüklere sevgi büyüklere saygı olmalı. Bunu yapan evlatlarımız var çok güzel ama yapmayanlar çok fazla üstelik dalga geçenlere bile rastladım.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR