Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AK PARTİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR

AK PARTİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR
28.01.2014 / 08:53
Görünen o ki bu seçimler çok şeye gebe olacak. Daha çok şaşıracağa benzeriz. Partilerden adaylık sürecinde çok sürpriz açıklamalar geliyor.
Eğer CHP büyükşehir adayı Adem Dalgıç olarak açıklanırsa, iyice şaşıracağım. Çünkü Benim Ankara’daki kuşlarım, yola mevcut belediye başkanlarıyla devam edileceğini söylemişti, bir şekilde Nebi Tepe çıktı. Tekirdağ’da ise Adem başkanın açıklanmaması “acaba büyükşehirde caydılar mı?” diye bir düşünce akla getiriyor.
Neyse biz konuyu dağıtmayalım. Ak Partinin, başarılı işler yapan Sultanköy belediye başkanını Marmara Ereğlisi adayı olarak atamasını bekliyorduk. Ama her nedense atanmadı. Ak Partide Süleymanpaşa belediye başkanlığı için de 12 aday adayı yarışıyordu. Bize gelen son duyumlarda, Cengiz Becerir ve Hakan Şık’ın önde olduğu yönündeydi. Hatta ben bu konuda Cengiz hocayla röportajımdan önce bu konuyu konuşmuştum. Ama genel merkezin, 12 değerli parti üyesinden hiç birini beğenmeyip, atama usulüyle aday adayı olmayan Ahmet Aygün’ü aday göstermesinin nedenini ben de dahil tüm partililer merak ediyor. Ahmet Aygün arkadaşımız, meslektaşımızdır. Ayrıca Tekirdağ belediye başkanlığı yapmış biridir ve Tekirdağ’ın sorunlarına vakıftır.
Benim anlamadığım nokta, nasıl bir mantalitedir ki, 12 Tekirdağ’ın belirli mevkideki insanlarının aday adayı olması için belirli bir para alınıp, bu insanların, işlerini aksatarak, zaman ve para kaybetmesine, kendini tanıtmak ve halkla iletişimi sağlamak için bir sürü para harcamasına neden olanak tanındı?
Sayın Aygün’ün aday olmasına bir lafım yok. Ama o da bu 12 adaydan biri olsaydı, genel merkez, “yok sizi istemiyorum, ben dışardan birini aday olarak atıyorum” deseydi, inanıyorum ki Sayın Aygün’ün tepkisi daha sert olurdu. Demokratik seçimlerde adil olunmalıdır. Sayın Aygün’ü çağırırsın, sakin bir ortamda, bir ofiste, “sevgili Ahmet kardeşim, biz seni Süleymanpaşa’ya aday yapacağız, sen de aday adayı ol, sonra atarız.” dersin, kimseyi kırmadan, küstürmeden bu işi çözmüş olursun. Ne şiş yanar, ne kebap. Şimdi diğer adayların, “adayı atayacaktın, bizi bu yarışa neden soktun?” sorusuna ne cevap verilecek merakla bekliyorum.
Muratlı’da da beklenmedik bir sonuç açıklandı. Duyumlarımız, hep Metin Arıcı yönündeydi. Görünen o ki, genel merkez, son seçimde çok az bir farkla kaybettiği başkanlık seçimlerini, önceki dönem tecrübelerine dayanarak kazanacağını düşünüyor. Ayrıca o dönem DSP’DEN aday olan Nebi Tepe’nin şimdi CHP’DEN rakibi olarak bir türlü rövanşı almayı planlıyor olabilir. Hayırlısı olsun.
Ama ben hala Süleymanpaşa aday açıklama şeklini düşünüyorum. Ahmet Aygün’e hayırlı olsun der başarılar dilerim ama genel merkez, Sayın Ahmet Aygün’e “aday adayı ol” demeyip bu kadar aday adayının emeğini hiçe sayıp atamasıyla hiç etik davranmadı. Parti içi dengelere bu nasıl yansır, bunu zaman gösterecek. Ama kesinlikle eminim ki bu tutum istifa ve küskünlüklere neden olabilir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR