Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAN ŞİKAYET VAR

TEKİRDAĞ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAN ŞİKAYET VAR
31.01.2014 / 08:52
Hafta sonu bizzat bir engellinin dramına şahit oldum. O yağmur altında yaşadığı sıkıntılar, beni ziyadesiyle üzdü. Ama bu olayda hem sevindirici hem üzücü bir durum vardı. Daha gencecik bir şoförün, engelliye nasıl yardım etmek için çırpındığını görürken, bu engelliyi mağdur eden şoförler “bu kadar da olmaz” dedirtti. O gün Sayın Recep Nişancı’ya bir çok sorum olacak ve halkın şikayetlerini iletecektim ama zamanım kısıtlı olduğundan bunu yapmaya fırsatım olmadı.
Sayın başkan; Biliyorum ki hayatta en zor meslek, kahvecilik ve ŞOFÖRLÜKtür. İnsanla uğraşmak da zordur. İlk şikayetimizi, bilet fiyatlarının yüksekliğinden aldık. Hafta sonu üç-dört günlüğüne İzmir’e gittim. Sayın Aziz Kocaoğlu, İzmir’de 90 dakika boyunca tek biletle aynı fiyata, kara ve deniz yolculuğu imkanı sunarken, siz fiyat arttırmak bir yana, 1 numaradan inip, 9 veya 10 numaraya binildiğinde para aldığınız ve aktarma yapılmadığı için tepki görüyorsunuz. Ayrıca 9 numaranın güzergahı değiştiği için herkes hem belediyeye hem size kızgın.
EN BÜYÜK ŞİKAYETLER DE OTOGARDAKİ OTOBÜS FİRMALARINDAN. Sizin otobüslerinizin peronlarını işgal ettiği için büyük tepki gösteriyorlar. Bunu size söylemiyorlar ama bana bu konuda dert yandılar. “Burası otogar, toplu taşıma araç park yeri değil” diyorlar.
Biliyoruz, şoförleriniz gerek dar ulaşım yollarından, gerek Tekira alış-veriş merkezi nedeniyle trafiğin kilitlenmesinden, gerekse kültür seviyesi düşük bazı vatandaşların haksız konuşma ve çıkışlarından psikolojik olarak zor ortamda çalışıyorlar. Bu nedenle sıkıntılar yaşanabilir. Ama bu hizmet kalitesinin sekteye uğramasını gerektirecek bir durum teşkil etmemelidir.En büyük hatanız, eski firmanın araçlarının aksine araç yolcu kapasitesinin küçük olmasıdır. Küçük araçlar da bu engelli kardeşimiz gibi bazı vatandaşların mağdur olmasına neden oluyor. Umarım bu sıkıntılar aşılır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR