Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNMEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLÜK

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNMEK VE SAHTE ATATÜRKÇÜLÜK
01.02.2014 / 08:49
Belki başlık size fazla sert gelebilir. Ama ben hafta sonu Tekirdağ Atatürkçü düşünce derneğinin 10.olağan kongresine katıldım. O kongrede, iki ya da üç basın mensubu ve bir avuç parti mensubu ile dernek üyeleri vardı. Konuya gelmeden önce size bir öğretmen ağabeyimin bana anlattıklarını aktarmak istiyorum.Hafta sonu, bu kongreden çıkıp İzmir’e hareket ettim. Bornova’da bir özel yurt müdürü Aşur isimli öğretmen ağabeyimin anlattıklarıyla birlikte bu yazıyı yazmak şart oldu. Aşur hoca, “Murat’çığım, ben sosyal demokratım. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını her zaman benimsemiş ve savunmuşumdur. Fakat ben “Atatürkçü düşünce derneği” ismini saçma buluyorum. Bir sağ görüşlü insan Atatürkçü olamaz mı? Ak Partili de, Milliyetçi Hareket partili de, Demokrat partili de Atatürk ilke ve inkılaplarını destekler ve Atatürk’ü sever. Ama bu Atatürk gibi düşünmesini gerektirmez.” Dedi.Bence mantıklı. Herkes Atatürk’ü ve ilke-inkılaplarını benimser ama Atatürk’ün ne düşündüğünü asla bilemez.
26 Ocak Salı günü Atatürkçü düşünce derneği olağan kongresi de onu haklı çıkardı. Madem Atatürk’ü seviyorsun, onun ilke ve inkılaplarını benimsiyorsun, Onun temellerini attığı Cumhuriyet yönetiminde yaşıyorsun ve Atatürk gibi düşünüyorsun, MADEM ATATÜRKÇÜYÜM DİYE HAVA ATIYORSUN, O ZAMAN KONGREDE SALON NEDEN BOŞTU? Ya Atatürkçü olarak sosyal medyada ve CHP’DE “Atatürkçüyüm” diye parti mensupları karşısında onlardan olduğunu vurgulayan BAZI basın mensubu arkadaşlar, siz neredeydiniz? Hadi siyasilerin peşinde seçim dolayısıyla haber peşindesiniz desek, bütün CHP adayları kongredeyken, o zaman burada bir yanlış var. 180 bin Süleymanpaşalının Atatürkçü olarak kendini tanıtan insanları, neden salonda siyasi parti başkanları ve aday adayları ile birlikte 60-70 kişi vardı?
Atatürkçü olmak, sosyal medyada TC veya “Atatürkçüyüm” demekle, profiline Atatürk resmi koymakla veya çıkar amaçlı “Atatürkçüyüm dersem kaç kişi beğenir?” veya “Atatürk’ü seven ya da Atatürkçüyüm diyen bir milyon kişi arıyoruz” diyen çıkar amaçlı sayfa yazmakla olmaz. Atatürk’ü sevmek yürekten olur. Bu kongre, Atatürkçü geçinenlerin ayıbıdır. Demek ki Tekirdağ’da sahte Atatürkçüler çokmuş.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR