Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NİZAMETTİN VE OĞLU GÜNER KAYRAL

NİZAMETTİN VE OĞLU GÜNER KAYRAL
04.02.2014 / 08:48
1923 yılında doğmuş, 1943’de Halkalı Ziraat’ten mezun olmuştur. 20. Devre Yd. Sb. larındandır.
Manisa Beydere Teknik Ziraat Okulu Cevizli Tütün Eksper, Kırkağaç, Turhal, Ankara, Tokat, Reşadiye’den sonra 1966’da İstanbul Teknik Ziraat Md.lüğü Arıcılık Uzmanlığına atanmıştır. Sicilinde 7 Takdirnamesi vardır. 1951-1952 yıllarında Türkiye Arıcılık Enstitüsünün kuruluşundan lağvedilişine kadar Teknoloji Şubesinde ve Enstitüye bağımlı Ankara Arıcılık kooperatifinde çalışmıştır.
Zümrüt Reşadiye isimli Mahalli Haber, Tarım ve Kültür Gazetesi, Teknik Ziraat Md.lüğü adına Tarım, Bilmen Basımevi için Ziraat Bankası Postası dergilerini çıkarmış, Tarımsal ve Kültürel 20 dergide ve 1 günlük gazetede mesleki yazıları neşredilmiştir. İstanbul Radyosu Günaydın Saati’nde 100 civarında mesleki konuşma ve TV’de Arıcılıkla ilgili 1 belgesel yayın hazırlanmıştır.
Arıcılık ve Tavukçulukla ilgili 1 düzine üstünde kitabı yayınlanmıştır.
1976’da Tarım Bakanlığınca 4. Beş Yıllık Kalkınma Planı ile ilgili Arıcılık Özel İhtisas Komisyonu’na seçilmiş, 1977’de Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesince organize edilen Batı Anadolu 1. Arıcılık Semineri’ne sunduğu “POLEN” ile ilgili bildirisi Tarımsal Araştırma Gn. Md.ce, 1979’da bastırılarak yayınlanmıştır. Türkiye’de Polen konusunda Orman fakültesinin İstanbul’daki havadaki Polen sayısının tesbiti ile ilgili ilk kitaptan sonra literatüre geçen ikinci kitap 1973’te basılan Modern Arıcılıkta Süt ve Polen Üretim Metodları isimli kitapçığı olmuştur.
Emekliye ayrıldıktan sonra 3 evladından en küçüğü 1965 Tokat doğumlu Güner KAYRAL’ın her konudaki yardımı ile Bakırköy’de arıcılık hobisini sürdürmektedir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR