Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü okullara maske ve dezenfektan gönderdi
Edirne’de halı sahalar yeniden futbolseverlere açıldı
Kısıtlamanın kaldırılmasının ardından tekne balıkçılarının yüzü “istavrit” ile güldü

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİRİLERİ BECEREMİYOR AMA KİM?

BİRİLERİ BECEREMİYOR AMA KİM?
05.02.2014 / 08:55
Benim artık bu siyaset işlerine aklım ermiyor. Ya ben bu işten anlamıyorum, ya halk anlamıyor, ya da liderler anlamıyor. Bu ne arkadaş; 4-5 yılda bir hep aynı adayları önümüze getirip duruyorlar, halk da, “Aferin, siz işi biliyorsunuz, biz de oy verelim” diyorlar. Yahu koskoca Tekirdağ’da, Çorlu’da, Muratlı’da hiç mi aday yok da hep aynı kişiler aday oluyor?
Önce yaşadığım kasaba Muratlı’dan başlayalım, belediye başkanımız Sayın Nebi Tepe, SHP, DSP, (Bir ara Sarıgül’ün partiye geçecekken, Sarıgül tarafından kara listeye alındı. Sarıgül genel başkan olunca ne olacak merak ediyorum) en son da CHP’YE geçti ve aday oldu. 15 yılda Muratlı’ya bir dikili taş koyduğunu söylese gazetelerimde manşetten verecektim. Ak Partiden de son yerel seçimde çok az farkla kaybeden Sayın Ahmet Türkoğlu aday oldu. Görünen o ki Türkoğlu geçmişten ders almış, halkla iletişimi artırmış ve herkesle uyumlu olmaya başlamış. Ama bunu zaman gösterecek. Demokrat Partiden de Ethem Gümüş aday. Geçen yıl da aday olmuş ve partisinden beklenmeyen büyük bir oy oranı yakalamıştı. Bu seçim adaylarına en çok sevinen benim. Çünkü adayların rövanşı gibi görünüyor. Sürekli belediyeyi kazanan DSP’NİN adayı da merakla bekleniyor.
Çorlu’da da Ünal Baysan’ın aday olması beni şaşırttı. Diğer aday Ayhan Civan’dan daha başarılı sayılacağı aşikar ama, başka aday bulunamaz mıydı?
İzmir’de de Binali Yıldırım büyük hata idi. Uluslararası ziyaret gören şehirde, AB’den sorumlu biri atanmalıydı. Yıldırım, sevilmeyen Aziz Kocaoğlu için bulunmaz bir rakip oldu. Eğer Sayın Adem Dalgıç aday olarak açıklanırsa, bu durumda CHP’DE her ne kadar sol seçmen ağırlıklı olsa bile her kesimden sevilen Mustafa Yel ipi göğüsler. Ama Kadir Albayrak veya Şerafettin Terzi olması durumunda sonucu kestirmek zor. Bunlar benim değerlendirmelerimdir. Fakat şu bir gerçek ki, HALK SÜREKLİ AYNI SENARYO VE ADAYLAR DEĞİL, ARTIK HİZMET VE YAŞANABİLİR BİR YÖNETİM MANTALİTESİNE SAHİP YAPILANMA İSTİYOR. BİZ ELEŞTİRİRİZ, ADAYLAR VE LİDERLER BELİRLER. Şu bir gerçek ki, ya Ankara’da koltuklarında oturanlar burda hata yapıyor, ya da onlara postacılık yapanlar farklı amaç peşinde. Benden söylemesi. Anlayan anlamayana anlatsın.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR