Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ DEVLET HASTANESİNDEN TARİHİ ÖRNEK KARAR; “DOKTORLARI ŞİKAYET EDİN,ÖNERİDE BULUNUN”

TEKİRDAĞ DEVLET HASTANESİNDEN TARİHİ ÖRNEK KARAR; “DOKTORLARI ŞİKAYET EDİN,ÖNERİDE BULUNUN”
06.02.2014 / 08:55
Başlığı görünce hemen tepki göstermeyin. BURADA ANLATILMAK İSTENEN, GÖREVİNİ YAPMAYAN DOKTORLARI ŞİKAYET EDİN ANLAMINDADIR. Bir süre önce aşırı zorlamadan dolayı kolumda oluşan kas yırtılması için Tekirdağ Devlet Hastanesine MR çektirmek için gittim. Daha önce de söylediğim gibi, danışma memurundan görevli personeline, hemşiresinden doktoruna, bambaşka bir kimliğe büründüğünü, hizmet kalitesinin üst düzeyde olduğunu yazmıştım.
MR. Raporunu alıp polikliniğe geçtiğimde, şimdiye kadar hiç bir hastanede görmediğim mükemmel bir görüntüye şahit oldum. Hani derler ya, “şapka çıkartılır” eğer şapkam olsa bırakın çıkarmak, saygıyla eğilirdim.
Yıllardır tüm hastaların sinirlerini laçka eden sorun, zamanında polikliniğine gelmeyen doktorlardır. Normal olarak saat 09.00’da poliklinik görevine başlaması gereken doktor, sabah gazetesini okur, kahvaltısını yapıp çayını içer, saat 10.00’a doğru hasta muayenesine başlar, 12.00 de polikliniği bitirir. Tahlil ve röntgeni olanların işi öğleden sonraya kalır. Sonuçlar da doktorun da saat 14.00 de keyfi bitip polikliniğe gelmesi beklenir. Hastanın işinin bitmesi, saat 16.00-17.00’ye kadar sürerdi.
ARTIK TEKİRDAĞ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ, HASTANE YÖNETİCİSİ VE MÜDÜRLERİYLE SABAHIN 08.30’UNDAN SONRA TEK TEK POLİKLİNİKLERİ GEZEREK SAAT 09.00’DAN SONRA GELEN DOKTORLARI TESPİT EDİYOR VE GEREKEN RESMİ İŞLEMİ YAPIYOR. BU BİR SAĞLIK DEVRİMİDİR.
Artık röntgen işlemleri de çok daha kolay. Röntgenini çektiren hasta, hemen muayene olduğu polikliniğe gidiyor ve bilgisayarla doktorun ekranına gidiyor, röntgen sonucuna göre doktor gereken muayene programını uyguluyor.
Bu konuda Tekirdağ devlet hastanesi başhekimi Sayın Mustafa Doğan’ın da hasta ve hasta yakınlarına bir mesajı ve sitemi var. Dinlerken kendisine saygım bir kez daha arttı. Mustafa Doğan;
“Bizler, sağlık ekibi olarak halkın şifaya kavuşması, daha huzurlu ve güvenli bir ortamda sağlık hizmetinin sağlanması için naçizane çaba gösteriyoruz. Fakat bizim sadece hizmet için çaba göstermemiz yeterli değil. Halk şikayetlerini, sorunlarını, istek, dilek ve temennilerini bize iletmezse onların sorun ve isteklerine çözüm bulamayız. Bizler hastanenin her yerine dilek ve şikayet kutusu koyduk. Vatandaşın hastane personelinden bir şikayeti varsa, bunu açıkça yazsın. Biz bunları değerlendiririz. Eğer bir doktor, hemşire veya personelden şikayetleri varsa, bu şikayetler aynı kişi için çok sayıda olunca, inceleme başlatır gereğini yaparız. Hastane bina, poliklinik veya hizmet konusunda önerileri varsa, bunu da değerlendiririz ve gerekli görülürse uygulamaya koyarız. Amacımız, halkın daha iyi şartlarda hizmet almasını sağlamaktır.” Dedi. Ben yıllardır doktorların saatinde görevine başlamamasında şikayetçiydim. Tam gün yasasından önce daha da kötüydü. Şimdi, bir doktor 09.00’dan sonra polikliniğe gelirse ilk işim bu kutulara şikayet dilekçesi yazmak olacak. Tebrikler Sayın başhekimim. Umarım bu hizmet tüm kurumlarda uygulanır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR