Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİRİN 4. YENİ İLÇESİ TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİRİN 4. YENİ İLÇESİ TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ
10.02.2014 / 08:49
İzmir yolculuğumdan önce, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde rektör Sayın Osman Şimşek ve NKÜ rektör danışmanı Sayın Hakan Cömertler’in misafiri oldum. Gerçekleştirdiğim ziyarette, tam anlamıyla Tekirdağ’ın böyle bir üniversiteye sahip olması nedeniyle duyduğum memnuniyeti ve gururu kelimelerle ifade etmek mümkün değil.
Bunda kendisini daha önce görev aldığı valilik özel kalem müdürlüğünden tanıdığım Hakan Cömertler gibi değerli bir idarecinin koordinasyonu inkar edilemez.
Üniversitenin ana gruplarına geçmeden önce bir özlemimi size dile getirerek şimdiki öğrencilerin ve Tekirdağ halkının ne kadar şanslı olduğunu ifade etmek isterim. Ülkemizin çalkantılı olduğu dönemde, Kırklareli ili, Lüleburgaz ilçesine bağlı Kepirtepe öğretmen lisesini kazanmıştım. (Türkiye 6.sı-Tekirdağ 1.si olarak) Öğretmen olmanın sevinciyle hazırlanırken, o zamanlar sağ-sol olayları nedeniyle babam beni göndermedi ve bu içimde uhde kaldı. O zamanlar Namık Kemal Üniversitesi gibi mükemmel bir okul malesef yoktu şimdi bakıyorum da, Şu anda Namık Kemal Üniversitesinde okuyan öğrencilerin ne kadar şanslı olduğunu ifade edecek bir kelime bulamıyorum. Sayın Hakan Bey’in de dediği gibi, çocuklarımızı Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlere göndermek yerine, Namık Kemal Üniversitesinin Türkiye’de elit bir dersane olmasının şansını elde etmesi onur ve gurur vericidir.
Mükemmel bir tesis, spor salonu, 7/24 açık olan modern bir kütüphane, (böyle bir kütüphane birçok şehirde yok)ziraat gelişmelerinin en modern ve çeşitliliğe sahip çalışmaları. Muhteşem bir araştırma-geliştirme laboratuvarı, sanatsal faaliyetler, ve yeni kurulan fen-edebiyat fakültesi, (bunu ilk defa gazetemiz kamuoyuna duyuruyor.) futbol sahası, tribün ve spor kompleksi, İstanbul’u bile kıskandıracak kadar harika.
Namık Kemal Üniversitesi, geniş bir alanda sayısız tesis ve her türlü toplumsal gelişimi gerçekleştirecek imkanları ile gelecekte Türkiye’nin en seçkin ve tercihte zirvede yer alacak bir kapasiteye sahip olmanın yanı sıra, küçük bir ilçe standartlarında yerleşim ve nüfusuna sahip olma yolunda hızla ilerliyor. Gelecekte, (gerçi şu anda da) siyasi alanda da söz sahibi olacaktır. Çünkü, bu tür üniversitelere gelen öğrenciler, bulundukları ilçe ve ilde mevcut belediye başkanlığı ve milletvekilliği için de oy kullanma hakkını elde etmişlerdir. Siyasilerin yakın gelecekte umudu olacak bu üniversite Tekirdağ’da belirleyici olma yolunda büyük bir aşama kaydetmiştir. Bunda Sayın Osman Şimşek, Sayın Hakan Cömertler, Profesörler, dekanlar, öğretim üyeleri, personeli ve tabi ki değerli öğrencilerinin emeği ve katkısı inkar edilemez. Kendilerini gazetem ve şahsım adına tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Her şey Tekirdağ için, herşey Türkiye için, herşey geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz içindir. Sizlerle onur ve gurur duyuyorum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR