Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SİYASETİN “HULUSİ KENTMEN”İ KADİR ALBAYRAK

SİYASETİN “HULUSİ KENTMEN”İ KADİR ALBAYRAK
12.02.2014 / 08:54
İl başkanlığı kongresi sona erip, Recep Palabıyık seçilmeden önce, Kadir ağabeyimle kongrede neden aday olmayacağını sorduğumda, “Murat’çığım, ben belediye başkanlığına aday olacağım” demişti. Hatırladığım kadarıyla, o zamanlar henüz Tekirdağ’ın Büyükşehir olması açıklanmamıştı. Kendisiyle uzun uzadıya bir sohbetten sonra bir röportaj yapmıştık. Daha o zamanlar bu günlere dönük projelerini anlatmıştı. Ben de kendisine, “ağabey, bu yarış kurtlar sofrası, sana bunu yedirmezler, kulis yaparlar, vekiller müdahale eder, olmaz” demiştim. O da bu köprünün altından çok suların akacağını söylemişti ve haklı çıktı.
Aslında benim çekincem, il başkanlığı kongresinde, CHP Tekirdağ milletvekili ve genel başkan yardımcısı Faik Öztrak’ı hedef alan konuşmasından kaynaklanmaktaydı. Sevgili Haluk Öztrak ağabeyimin sonuçların açıklanmasına çok az bir süre kala adaylıktan çekilmesinin ardından, Kadir ağabeyin açıklanacağı benim tarafımdan kesinlik kazanmıştı. Çünkü, her ne kadar Sayın Faik Öztrak’ın sonuçları etkileme konusunda bir girişimi olmadığı söylense de bu mevcuttur. Her zaman söylediğim halde, gerek il başkanı Recep Palabıyık gerekse Nebi Tepe’nin seçilmesinde etkisi olmadığını, “böyle bir şey hiç bir zaman yok” diye yalanlamaması ve cevap vermemesi onaylıyor anlamına gelir. Görünen o ki, artık Sayın Kılıçdaroğlu, Trakya’da siyaset arenasında ne gibi dengelerle oynama var, geç de olsa anlamış. Bu da bazı grupların genel merkez tarafından grup değil, birey haline gelmesini, bu bireylik sıfatından parti bütünlüğüne dönüşmesini sağlayacak gibi görünüyor.
Her ne kadar Çorlu ve Muratlı gibi ilçelerde bu geç farkedilse de, Ergene, Saray ve Çerkezköy ilçelerindeki tespitler olumlu yönde bir aday tespitidir. Muratlı’daki sulta da Sayın Sarıgül genel başkan olunca bitecektir. Çorlu’da bir kaos yıllardır mevcut. Çünkü bütün vekil ve başkanların Çorlu’yu merkez alması sıkıntı yaratmakla birlikte, Büyükşehir statüsüyle Çorlu’nun saltanatı bitmiştir.
Asıl konuya dönecek olursak; SAYIN KADİR ALBAYRAK AĞABEYİM, DÜRÜST, KÜÇÜKLERİNE DE BÜYÜKLERİNE DE SAYGILI, BASINLA MÜKEMMEL GEÇİNEN, ŞİDDETİ VE TARTIŞMAYI SEVMEYEN, HER KESİMLE UYUMLU, HER PARTİNİN MENSUBUNDAN SAYGI VE SEVGİ GÖREN SİNEMANIN GÜLER YÜZLÜ BABACAN SANATÇISI HULUSİ KENTMEN GİBİ, SİYASETİN HULUSİ KENTMENİ, DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZDÜR. SAYIN MUSTAFA YEL DE KADİR ALBAYRAK KADAR DEĞERLİ VE SAYGI DUYDUĞUM BİR KİŞİDİR. EĞER ADEM DALGIÇ ADAY OLSAYDI, KESİN MUSTAFA YEL KAZANIRDI. FAKAT BU TARİHTEN İTİBAREN İBRE %70 KADİR ALBAYRAK, %30 MUSTAFA YEL OLARAK GÖRÜNÜYOR. AMA HANGİSİ OLURSA OLSUN, TEKİRDAĞ KAZANACAK.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR