Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

PAKET-PAKET, BOL-BOL SİGARA İÇİN

PAKET-PAKET, BOL-BOL SİGARA İÇİN
13.02.2014 / 08:52
Çünkü:
Bu ülkeye 170 bin kanserli hasta az geliyor
- İçin ki, kolunuz, bacağınız kangren olup ayağınız kesilsin
- İçin ki, gırtlaklarınız gırtlak kanseri yüzünden delinip boru takılsın
- İçin ki,çoluk çocuğunuzun rızkını bu zehire harcayın
- İçin ki, evinizin kanepesi, perdesi leş gibi koksun ve simsiyah olsun
- İçin ki, evdeki küçük çocuklarınız sizin dumanınızdan sizden önce ölsün
- İçin ki, beyin kanamasından çarşının ortasına düşün, hoca selanızı versin
- İçin ki, içine ne konduğu belli olmayan kaçak sigaralar yüzünden ülke ekonomisine zararınız dokunsun, kaçakçılar para kazanırken esnafınız zarar etsin.
- İçin ki, göğüs hastalıkları hastanesinde yatarken ciğerlerini yırtarcasına feryat edenlerin çığlıklarının koridorları inlettiği kişiler artsın
- İçin ki, Koşuyolu kalp ve damar hastanesinde parayla kan satanlara canhıraş yalvaran insanlar çoğalsın.
- İçin ki, günümüz Türkiye’sinde, kadın tiryakilerin sayısı erkeklerin üçte ikisi olduğu için Avrupa dalga geçsin
- İçin ki, sizi örnek alan öğrenci çocuklarınız, sigara parası için, hırsızlık yapsın, haraç alsın, fuhuş yapsın, siz de kendinizi iş işten geçtikten sonra suçlayıp durun.
Şimdi, bu ülkede çoğunluk sigara içerken, “Murat neden böyle bir şey yazdı” diyebilirsiniz. Benimkisi ne beddua, ne de felaket tellalığıdır. Kendine acımıyorsan çevrendekileri düşün mantığıdır.
Neymiş efendim; “Atın ölümü arpadan olsun”muş. Biz insanız arkadaş, at değil. Her ne kadar insanın da “düşünebilen bir hayvan” olduğu teoride söylense de ben buna katılmıyorum. Çünkü ben düşünebiliyorsam farklıyım demektir. Ama düşünürken keseri hep kendimize yontmak adet olmuş.Size kısa bir örnek vereyim;
Bir taksici rahmetli Hüseyin Ağabey vardı. Bir gün tek ayakla tekerlekli sandalyede geldi ve, “Muradım, bilirsin taksici milletinin saati sabahı olmaz, bir gece eve geldim ve ayaklarımı yıkamadan yattım. Ayağımda bir nasır vardı, koparıp attım. Birkaç gün ayağımı yıkamadan uyku mahmurluğuyla çorabımı giyerken, cıvık bir şeyler hissettim. Ayağıma baktığımda, mosmor ve cıvık cıvıktı. Doktora gittiğimde, “çok sigara kullandığın için kanser parmaklarda başlamış, önlem almazsak ölürsün” dedi. Önce parmaklarımı, sonra bileğimi, derken ayağımı kestiler.” Dedi.Hüseyin ağabey buna rağmen içmeye devam etti ve önce ikinci ayağı kesildi, sonra da hayatını kaybetti.
Benim babam ise ben ve iki erkek kardeşimi (maalesef en küçüğümüz kız kardeşim içiyor.) sırasıyla karşısına aldı ve sigaranın filtresini koparıp içine çekti ve içtiği nefesini parmağına tükürdü ve sapsarı nikotin nedeniyle kusacağımız geldi. O gün, bu gündür üç erkek kardeş asla sigara kullanmadık.Ama maalesef kız kardeşimize aynı uygulamayı yapmadı ve o kullanıyor.
Bu hayat sadece bizim değil, tüm ailemizin ve tüm toplumun sağlığını ilgilendiriyor. Belirli bir yaşı yoktur. İsteyen bahanelere sığınmadan bırakabilir. BOL BOL SİGARA İÇİN Kİ, KANSER HASTALARI VE ÖLÜM ORANI ARTSIN, GERİDE KALANLARA İBRET OLSUN. PAKET PAKET TÜKETMEYE DEVAM EDİN SEVGİLİ DOSTLAR. DOST ACI SÖYLER.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR