Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OYUNUZ ONURUNUZDUR ONURUNUZU SATMAYIN

OYUNUZ ONURUNUZDUR ONURUNUZU SATMAYIN
21.02.2014 / 09:01
Yine bir seçim zamanı geldi çattı. Yine her seçimde olduğu gibi midemi bulandıran konuşmalar halk arasında duyulmaya başladı. “benim 10 oyum var, 20 oyum var, 50 oyum var, şu kadar para veren olursa hepimiz ona oy vereceğiz.” Bu kelimelerden tiksiniyorum. Bu ne yahu, oy pazarda satılan sebze meyve değildir. Her seçimde yerelse, 5 yıl boyunca o bölgenin halkının ihtiyaçlarına karşılık verecek, adil bir yönetimi seçmek için, genelse, ülkenin bekası ve adil yönetilmesi için meclisi oluşturacaklar için kullanılan hayati bir şeydir kullanılacak oy. Ama sen ne yapıyorsun, ülkenin, ilinin, ilçenin, mahallenin geleceğini üç otuz paraya satıyorsun. Bu mudur senin dürüstlük anlayışın?
Eğer bir insan, kullandığı oyu bir ticaret aracı gibi görüyorsa, onurunu da ayaklar altına alıyor demektir. BEN HER SEÇİMDE, ÜLKEMİ, İLİMİ, İLÇEMİ VE MAHALLEMİ DÜŞÜNEREK OY KULLANIRIM. ASLA ONURUMU, ŞEREFİMİ, HAYSİYETİMİ SİMGELEYEN OYUMU SATMAM. KULLANDIĞIM OY, BENİM NAMUSUMDUR VE SATIN ALINAMAZ. BU OYU KULLANIRKEN DE PARTİYİ İKİNCİ PLANA BIRAKIR, HİZMETİ ÖN PLANDA TUTARIM. YILLARDIR OY KULLANDIM VE HER OYDAN SONRA VİCDANIM RAHAT BAŞIMI YASTIĞA KOYDUM. OYUNU SATANLARIN HANGİ HALETİ RUHİYEDE OLDUKLARINI MERAK EDİYORUM.
Partilerdeki durumları da duyuyorum. Her önüne gelen, partilerin il ve ilçe binalarına gidip para ve mevki taleplerinde bulunuyor, bu taleplerini isterken, oylarıyla tehdit ediyorlar. Ahlaksızlık, yüzsüzlük, fırsat düşkünlüğüdür bu. Bu emellerine ulaşamayanlar seçimde görüşürüz tehdidini savunuyorlar. Siz kimsiniz yahu? Bunun adı akbabalıktan başka bir şey değildir. Bu sadece bir parti için değil, bu çakal sürüleri, Ak Parti, CHP, MHP, demeden tüm partileri dolaşıyorlar. Gerçek seçmen, gerçek vatanseverler, ülkesinin iyi koşullarda yönetilmesini, mutluluğunu, refahını düşünerek, parti parti dolaşmak yerine, seçim gününe kadar salim kafayla düşünen, her partinin proje ve programlarını analiz eden, seçim günü geldiğinde çıkarsız, koşulsuz ve sağduyu ile sandıkta oyunu kullanan onurlu kişidir. Bu tür kişileri saygıyla selamlıyor, fırsat düşkünlerini kınıyorum. KULLANDIĞINIZ OY ONURUNUZDUR, ONURUNUZU SATMAYIN. O OYLARI GELECEĞİNİZİN EN İYİ ŞEKİLDE YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İDEOLOJİSİ İÇİN KULLANIN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR