Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAÇ DEFA UYARDIM SUÇLU KARAYOLLARI MÜDÜRÜDÜR

KAÇ DEFA UYARDIM SUÇLU KARAYOLLARI MÜDÜRÜDÜR
03.03.2014 / 08:45
Birkaç ay önce, Tekirdağ Ak Parti milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut ile aramda şöyle bir konuşma geçti
- Sayın vekilim, defalarca yazdım, söyledim, sizin bu karayolları müdürü rahat koltuğundan kalkıp sorunları yerinde incelemiyor. BİR ÇOCUĞUN KAFASI KOPTU, SAYISIZ ARAÇ DEVRİLDİ, MÜDÜRÜNÜZÜN HİÇ UMURUNDA DEĞİL.
-Muratçığım, o müdürün emekliliği istendi. Artık yeni müdür ilgilenecek. İnşallah artık bu sorunlar çözülecek.
-İnşallah gelen gideni aratmaz sayın vekilim.
Malesef gelen gideni aratıyor. ARAÇLAR YOLDAN ÇIKIYOR, ZİNCİRLEME KAZALAR OLUYOR, İNSANLAR YARALANIP ÖLÜYOR, KARAYOLLARI MÜDÜRÜ NE YAPIYOR? SAYIN MÜDÜR BU ELİM OLAYLAR KARŞISINDA NEDEN SESSİZ KALIYOR? DEFALARCA YAZMAMA RAĞMEN, KİMSE, BU KURUMA, “SEN NE YAPIYORSUN, BU KAZALARI GÖRMÜYOR MUSUN?” demiyor mu?
Tekirdağ-Muratlı yolunda bu kadar kaza olurken, bunu defalarca dile getirmeme rağmen, bu vazifeyi suistimale kimse bir şey yapmayacak mı? DAHA İKİ GÜN ÖNCE BİR KAMYON DEVRİLDİ, YOLA ÇİÇEK SAKSILARI SAÇILDI.
HER GÜN BİR FİRMA VEYA KOOPERATİF ŞOFÖRÜ YOLUMU ÇEVİRİP, “AMAN MURAT KARDEŞİM, BU YOLA BİR ÇÖZÜM, BİR ÇARE” derken, benim içim yanıyorken, bu vurdumduymazlık neden?
HER ZAMAN SORUNLARIMIZI MİLLETVEKİLİNE VEYA BAKANA MI SÖYLEYECEĞİZ? BİR KURUM YAZIMIZI DİKKATE ALIP İŞİNİ YAPMAYACAK MI?
BEN İLİMİN VEYA İLÇEMİN BİR SORUNU OLDUĞUNDA, GECE UYKU UYUYAMIYORUM, BU RAHATLIK NEDEN? HER SORUNU BAKAN VEYA VEKİL ÇÖZMEK ZORUNDA MI.
BİR SÖZÜM DE ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜNE;
Sayın Mustafa Yel ile ve il genel meclisi üyeleri, aynı zamanda köylere hizmet götürme birliği üyeleri Sayın Metin Arıcı ve Sayın Kemal Kutlu’ya defalarca ilettim ve Aşağısevindikli-Yukarısevindikli-Vakıflar güzergahındaki yolun yapılması gerektiğini anlattım. Sağ olsunlar, ilgilendiler ve yol yapıldı. AMA BÖYLE YOL YAPIMI OLMAZ. YUKARISEVİNDİKLİ’DEN SONRA 2-3 KİLOMETRELİK YOL YARIM BIRAKILDI, AŞAĞISEVİNDİKLİ-YUKARISEVİNDİKLİ ARASINDAKİ YOL DA DAR YAPILDI. BU YOL DAR OLDUĞU İÇİN BEYAZ YOL ŞERİDİ ÇEKİLEMİYOR, KENARLARI KESKİN ÇUKUR OLDUĞU İÇİN ARAÇLAR ŞARAMPOLE KAYIYOR.
-İKİNCİ ÖNEMLİ SORUN DA, Yeşilsırt köyünü ana yola bağlayan bir kilometrelik yol, adeta patates tarlasından beter. Bu yolu demiryolunda çalışan şirket bozdu, gitti ve o günden bu güne kimse yapmak için çaba göstermedi. O ZAMANLAR Yeşilsırt köyü muhtarı, bu konuyu yargıya taşımak istemiş, o dönem kimsenin sevmediği, şimdi hayatını kaybettiği için herkesin methiyeler düzdüğü rahmetli Zübeyr Kemelek tarafından yola zarar veren müteahhit firma korunmuş ve muhtar uyarılmış. ŞİMDİ BU YOL İÇİN MURATLI-TEKİRDAĞ MİNÜBÜS TOPLU TAŞIMA KOOPERATİFİ SÜREKLİ ŞİKAYETLERİNİ DİLE GETİRİYOR AMA DİNLEYEN YOK.
YETMEDİ Mİ’ DAHA KAÇ ARAÇ PERT OLMALI? DAHA KAÇ CAN KAYBEDİLMELİ?
BİR AVRUPA ŞEHRİ OLAN, ULUSLARARASI TOPLANTILARA EV SAHİPLİĞİ YAPAN, BÜYÜKŞEHİR TEKİDAĞ’A BU DURUM YAKIŞIYORMU?
BU KAYIPLARIN HESABINI KİM VERECEK?
GÜN OTURMA GÜNÜ DEĞİLDİR.
SİYASİLERE SESLENİYORUM;
KAHVE KAHVE, DÜKKAN DÜKKAN DOLAŞIYORSUNUZ. ÇIKIN BİR DE ŞOFÖRLERİN SORUNLARINI DİNLEYİN.
BÜROKRATLAR, BU GÜZERGAHI KULLANAN FİRMA VE KOOPERATİF TEMSİLCİLERİYLE TOPLANTI YAPIN. BU KAN DURSUN. YOKSA BU KAN HEPİMİZİN ELİNE BULAŞMIŞ SAYILIR.
Bir sözüm de Muratlı taşıyıcılar kooperatif başkanlığına seçilen Mehmet Bilgin’e;
SAYIN BAŞKAN, BAŞKAN OLMAK, BU TİP SORUNLARI YETKİLİ MERCİİLERE TAŞIMAKTIR. SİZ NE İŞ YAPIYORSUNUZ?
ARTIK YETER!!
BU KAZALAR SON BULSUN. BENDEN BU KADAR. GERİSİ SİZE KALMIŞ.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR