Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’DA SHP İKTİDARI VE FAİK ÖZTRAK FAKTÖRÜ

TEKİRDAĞ’DA SHP İKTİDARI VE FAİK ÖZTRAK FAKTÖRÜ
05.03.2014 / 08:50
Turgut Özal’ın Anavatan Partisi dönemi; O dönemde Murat Karayalçın ile SHP dönemi başlamış. Bu Karayalçın, sözde kürtlerin siyasi alanda haklarını savunduğunu iddia ederek meclise girmeye çalışan HADEP’li Leyla Zana meclis kürsüsünde yemin ederken, kürtçe yemin etmeye kalktı. Ahmet Türk, Hatip Dicle kürtlerin haklarını savunduğunu söyleyen ama terör destekçisi kişiler hüküm giydi ve suçlu bulunarak hapse atıldı. Bu olay, SHP’NİN DE BİTİŞİNE ZEMİN HAZIRLADI. Bu olaydan sonra, bu parti içindekilerin bir kısmı CHP’YE, bir kısmı DSP’YE gitti. Bazıları da siyasi hayatını noktaladı.
Bu dönemden sonra da, Sayın Deniz Baykal’ın hedefinde sürekli Murat Karayalçın vardı. Karayalçın’ı seçim meydanlarında PKK destekçisi ilan eden Deniz Baykal, her ne olduysa, birden Karayalçın ile dost oldu ve geçen yerel seçimlerde Ankara’dan Murat Karayalçın’ı büyükşehir belediye başkan adayı gösterdi. Oysa, Eğer Melih Gökçek’i televizyon programında adeta mahveden Kemal Kılıçdaroğlu’nu İstanbul’dan değil Ankara’dan gösterseydi, şu anda Ankara CHP’Lİ belediyeydi. Çünkü Kılıçdaroğlu’nun önünü kesmeye çalışıyordu.
Şimdi de SHP TEKİRDAĞ’DA HORTLATILMAYA ÇALIŞILIYOR.
Sayın Faik Öztrak, kadim dostlarını, bir bir üst kademelere getirerek gelecek 2015 seçimlerinde kontenjandan gösterilmeme olasılığına karşı, Tekirdağ ve ilçelerinde kendi ekibini kurmaya başladı. Önce Recep Palabıyık’ı il başkanlığına getirdi, sonra Nebi Tepe’nin bir şekilde Muratlı belediye başkanı olması için resmen bir polisiye filmleri aratmayacak çalışma gerçekleştirdi. Çorlu’da bu çabaları sonuçsuz kaldığı için, Ünal Baysan ve Emre köprülü ile arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Kadir Albayrak konusunda bir şey yapamadığı için önceden adaylığını öğrendiğinden dolayı, prestij sağlamak için kardeşini adaylıktan çektirdi.
Ama anlamadığım konu, bir dönem Baykal’ın Kılıçdaroğlu’nun önünü kesmek için öne sürdüğü Karayalçın’ın partisinden olan SHP kökenli Recep Palabıyık’ın ve bir diğer SHP’Lİ Nebi Tepe’nin CHP içinde güç elde etmesi, Kılıçdaroğlu tarafından biliniyor mu? Tekirdağ ve Muratlı teşkilatı içinde örgütlenmiş kaç CHP’Lİ var?
Sayın Faik Öztrak’ın, Sayın Kadir Albayrak’ın dediği gibi, sürekli kazananın yanında olduğunu biliyoruz. Bilmediğimiz, bir ekonomi dehasının neden siyasi yerel örgütlenme çalışmasında olduğudur.
Tekirdağ’da SHP kadroları canlandırılmaya mı çalışılıyor? Bu kadrolaşmada Sayın Öztrak’ın etkisi var mı? Faik Öztrak yerel yönetimlerde dengelerle oynuyor mu? Şu konuya sayın vekilimden cevap bekliyorum
Ben Sayın Gökhan Günaydınla telefon konuşmamda, “Nebi Tepe, 2-3 kişiyi örgütleyip, Faik Öztrak beni belediye başkan adayı yapacak diye bir dedikodu yayıyor, ne diyorsunuz dediğimde, yok böyle bir şey, bir veya iki milletvekili çıkardığımız 38 ilde adaylar belli oldu. Tekirdağ’ın içinde bulunduğu 18 ilde ben bile bilmiyorum, bunu yapan bedelini öder.” Demişti. Şimdi şu senaryoyu iyi irdeleyin.
-Seçimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Gökhan Günaydın, Ergene ilçe aday adaylarını çağırarak, beş aday adayının sıkıntı yaratacağını, aralarında anlaşarak ikiye düşürülmesini söylüyor. Bunun üzerine gayet modern biçimde adaylar ikiye düşüyor ve hak eden kişi Rasim yüksel kazanıyor.
-Ama, Muratlı’da beş aday adayı olan tüm adaylar Ankara’ya çağırılmıyor, anketlerde rekor oyla Taner imamoğlu birinci çıkınca, Faik Öztrak, (BU KONUDA TEK YETKİLİ Gökhan Günaydın değil) ilçe başkanını arayarak, Taner İmamoğlu’nu Ankara’ya getirmesini istiyor. (beş aday adayını değil)
Ankara’da, Taner İmamoğlu’na adaylıktan çekilerek, Nebi Tepe’ye destek vermesini ve başkan yardımcılığını kabul etmesini, bir sonraki seçimde direk aday olacağını söylüyor. (buna genel başkan veya başka yetki mercileri karar vermiyor.) Taner İmamoğlu kabul etmiyor.
-NE TESADÜF Kİ MECLİS ÇIKIŞINDA KOSKOCA ANKARA’DA NEBİ TEPE İLE KARŞILAŞIYORLAR
-NE TESADÜF Kİ BİRİLERİ FOTOĞRAF ÇEKİYOR
-NE TESADÜF Kİ DAHA ONLAR ANKARA’DA İKEN FOTOĞRAF SOSYAL MEDYAYA DÜŞÜYOR
-NE TESADÜF Kİ, ONLAR ANKARA’DA İKEN TANER İMAMOĞLU’NUN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİĞİNİ, NEBİ TEPE’YE DESTEK VERDİĞİNİ DEDİKODU OLARAK YAYIYORLAR.
-NE TESADÜF Kİ TANER’İN DEMOKRAT PARTİDEN GELDİĞİNİ, İLERDE PARTİYİ BIRAKIP GİDEBİLECEĞİNİN DEDİKODUSUNU YAYIYORLAR
TE-SA-DÜF-LER ZİN-Cİ-Rİ ÇOK GARİP
TESADÜFÜN İĞNE DELİĞİ
OYSA NEBİ TEPE’NİN SİYASET YOLCULUĞU, SHP-DSP-TDH (SON ANDA SARIGÜL’DEN VETO YEDİ) VE CHP ŞİMDİ SAYIN OKUYUCULAR, SİZE SORUYORUM;
TEKİRDAĞ’DA DENGELERLE KİM OYNUYOR?
SHP RUHU CHP’DE ÖRGÜTLENİYOR MU?
BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.
ŞU BİR GERÇEK Kİ FAİK ÖZTRAK KENDİNE ZARAR VERİYOR. SAYIN VEKİLİM... HALA SİZİNLE BU KONUDA RÖPORTAJ İÇİN BEKLİYORUM. ÇÜNKÜ BEN ASİLİM, SİZ VEKİLSİNİZ, BUNA HAKKIM VAR.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR