Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ MURATLI YOLUNUN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR MU? KÖY HİZMETLERİ NE ZAMAN İSMİNE LAYIK İŞ YAPACAK?

TEKİRDAĞ MURATLI YOLUNUN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR MU? KÖY HİZMETLERİ NE ZAMAN İSMİNE LAYIK İŞ YAPACAK?
10.03.2014 / 08:47
Bugün umutlu bir haber aldım. Güvenilir kaynaklardan, Muratlı-Tekirdağ arasındaki yolun uzun süredir can kaybına, araçların kontrolden çıkarak devrilmesine, zincirleme kazalara neden olduğunu yazmış, bu kanın hepimizin eline bulaşacağını söylemiştim. Edindiğim sağlam bir kaynağa göre, Nisan-Mayıs aylarında bu yolun yapım çalışmasına başlanacakmış. Biz yeter ki olsun, Ağustosta olsun razıyız. Gecikmesinin nedeni, kış aylarında asfalt yapılamaması, genleşme ve asfaltın oturması için ısıya gerek duyulması söylenmiş. Bizim için geç olsun da güç olmasın düşüncesi önemlidir. Beklentimiz, aynı (E-5) ve (E-6) karayolu gibi olmasıdır.
KÖY HİZMETLERİ HİZMET YAPAMIYOR MU?
PARALARI ÇÖPE Mİ ATIYOR?
Ben bu köy hizmetlerinin ne yaptığını kaç yıldır anlayamadım. Önce yıllarca Aşağısevindikli-Yukarısevindikli-Vakıflar güzergahını “para yok, taşınmazları satıp yolu yapacağız” diyerek bizleri oyaladılar, sonra bir yol yaptılar ki hizmet mi, eziyet mi anlaşılamadı. Önce yolu yarım bıraktılar, Yukarısevindikli yolundan Vakıflar köyüne kadar olan kısmı yapmadılar. Sonra öyle saçma bir yol çalışmasına imza attılar ki, şoförler için bu yol ölüm yolu oldu. YOL, KENARLARI 25’ER SANTİM DAR YAPILDI. YOL DAR OLDUĞU İÇİN BEYAZ ŞERİT ÇEKİLEMİYOR. YOLUN KENARLARI BIÇAK GİBİ KESKİN VE UÇURUM ŞEKLİNDE. ARAÇLAR ŞARAMPOLE UÇUYOR. DAHA YENİ BİR ARAÇ YOLDAN ÇIKTI VE ALLAHTAN SADECE İKİ YARALI VARDI.
Yeşilsırt köyü girişinde bir kilometrelik yolu yazarak gündeme getirdim. Ama benim patates tarlası diye gündeme getirdiğim yolu öyle tamir etmişler ki, sanki o patates tarlasına patates ekilip üzeri örtülmüş gibi, yamalı bohçaya çevirmişler. Bu şekilde yol bakım çalışması yapılmaz. Bu yolun dolgusunu her kim yapmışsa, dolguyu yapanların şahsi araçlarıyla bu yoldan geçmesini tavsiye ederim. Şimdi soruyorum;
İNSAN HAYATININ SİZİN GÖZÜNÜZDE HİÇ DEĞERİ YOK MU?
DAHA KAÇ KİŞİ ÖLMELİ, DAHA KAÇ ARAÇ DEVRİLMELİ?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR