Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ... MURATLI ÖĞRETMENEVİNİ KAPATMAK İÇİN JET HIZIYLA GELDİ KOCA BİR OKUL YIKILIYOR MURATLI’YA GELMİYOR

TEKİRDAĞ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ... MURATLI ÖĞRETMENEVİNİ KAPATMAK İÇİN JET HIZIYLA GELDİ KOCA BİR OKUL YIKILIYOR MURATLI’YA GELMİYOR
13.03.2014 / 08:40
Tekirdağ Milli Eğitim müdürü Halis İşler, Muratlı öğretmenevini kapatmak için, adeta bir mücadele vermişti. Sebebi de Şu anda Muratlı için canla başla çalışan Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu’nun, bu öğretmenevinin Muratlı Halk Eğitim merkezi okul aile birliği bünyesinde açılarak halka hizmet vermesini sağlaması esnasında, kendisinden yazılı olarak izin almamasıydı. Halis İşler, Yetkisini aşan bir tavırla, bizzat Muratlı’ya gelerek, öğretmenevinde yöneticilik yapan emekli öğretmene gözdağı vermişti.
Şimdi, Muratlı Fatih mahallesinde bulunan ve önümüzdeki hafta ölüm yıldönümünde anılacak olan İstiklal marşının yazarı Mehmet Akif Ersoy’un ismini taşıyan okulun her tarafının çatlaması ve hayati risk taşımasına rağmen, kendisine haber verildiği halde bu okulu gelip görmüyor ve bir çözüm üretmiyor.
Bu konuda görüşlerini dile getiren veliler, “Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü, Muratlı’nın tek çay bahçesini kapatmak için koşa koşa gelirken, çocuklarımızın can güvenliğinin hiçe sayılması, Tekirdağ milli eğitim müdürünün öğrencilerin hayatını önemsememesi nasıl bir şey anlamadık. Biz veli olarak okul yöneticilerine bildirdik. Okul yönetimi de yazı yazdıklarını söylüyor. Peki milli eğitim müdürü neden çocuklarımızı önemseyip okula gelerek incelemelerde bulunarak gerekli tamiratı yaptırmıyor. Müdürün gelmesini sağlamak için okulun bahçesine çay bahçesi mi yaptıralım?” diyorlar.
Edinilen bilgilere göre, tüm milli eğitim yöneticilerinin şu an açıkta bulunduğu, yerleştirmelerin ve tayinlerin beklendiği, Tekirdağ Milli eğitim müdürü Halis İşler’in de tayininin Bolu’ya çıktığı, müdürün tayinini durdurmak için Sivaslı hemşehrisi olan bir İstanbul milletvekilini devreye soktuğu, bunu gerçekleştirdiği takdirde, Tekirdağ ve ilçelerinde bir çok kişinin tayinini gerçekleştirdiği yönündedir.
Daha önce de belirttiğimiz gibi, hizmet yapmayan, bakanlığın Haziran-Eylül aylarında bağış alınmayacağını söylemesine rağmen okul öncesi kayıtta bağış alınmasının mecburi olduğunu söyleyen, okula göre değil, öğretmene göre atama yapan, okullar yıkılırken, gelip inceleme yapmazken, halka hizmet veren bir öğretmenevi çay bahçesini kapatmak için mücadele veren,bu konuda milletvekillerinin kendilerine uyarısını dikkate almayan (Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, bizzat arayarak bu öğretmenevi bahçesinin halka hizmet vermesinin önemli olduğunu söylemesine rağmen dikkate almamış) hala Tekirdağ’da neden kalmak istediği kafalarda soru işaretidir.
Muratlı’da okullar kötü durumda, Cumhuriyet ilköğretim okulunun hali içler acısı, Mehmet Akif Ersoy ilkokulunun duvarları ve giriş merdivenleri çatlamış ve tehlike sinyali veriyor, ilçe milli eğitim müdürlüğü bunu il milli eğitim müdürlüğüne bildiriyor ve bir hizmet göremiyor.
Bu konuda resmi olarak da gerekli yerlere sıkıntılarımızı, isteklerimizi dile getiren yazılar yazdık. Tadilat konusunda isteklerimizi resmi yazılarla ilettik. Muratlı Milli eğitim müdürlüğüne yazıyla sıkıntımızı dile getiren yazı yazdık, onlar da il milli eğitim müdürlüğüne ilettiler. Tekirdağ milli eğitim müdürü gelecekti ama, sanıyorum işleri yoğun. Ama aciliyet konusunda sıralama yaptığınızda, bizim okulumuzun bu konuda çok daha öne çıkması gerektiğine inanıyorum. Bizim okulumuzun Avrupa’da kazanılmış bir projesi var. Avrupa’da 7-8 ülkenin lideri olduk. Bu konuda bizlere, gerekli özen ve önemin gösterilmesini istiyorum ve bu konuda yetkililerin okulumuza azami gayreti sarf etmelerini istiyorum. Avrupa’dan bugün misafir okullar gelse, fiziki olarak ağırlayacak durumumuz yok. Bu nedenle başka okulda ağırlamak zorunda kalacağız ve bu da çok utanç verici bir durum” Dedi.
BU OKULLARIN HALİNİ GÖRECEK BİR YETKİLİ YOK MU?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR