Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YİNE AYNI ÇOCUK YİNE PROVAKASYON KİM BU ÇOCUK? TEBRİKLER RECEP PALABIYIK

YİNE AYNI ÇOCUK YİNE PROVAKASYON KİM BU ÇOCUK? TEBRİKLER RECEP PALABIYIK
14.03.2014 / 08:46
Gezi olayları yeni başlamıştı. Tuğlalı parkta toplanan çeşitli parti ve sivil toplum kuruluşundan birçok kişi, Köprübaşına doğru yürüyüşe geçti. Tam Bayol pasajının oraya geldiğimizde, bi çocuk, patlayıcı patlatarak ortamın gerilmesine neden oldu. Bazı vatandaşların bu çocuğa tepkisi sonucunda bir anda ortalık karıştı. Çocuğu kurtarmak için sivil polis bir arkadaşla araya girerek çocuğu kurtardık ve arbedede omuzuma çok sert bir darbe aldım. Aradan ortalama bir yıl geçti. Aynı çocuk, bu defa Berkin Elvan’ın ölümünü protesto yürüyüşünde ortaya çıktı.
Sakin geçen yürüyüşte, yine aynı çocuk sahnedeydi. Polislerin sağduyulu ve anlayışlı yaklaşımına rağmen, bu çocuk sürekli Ak parti il binasına yürümekte ısrar edince, CHP il başkanı Recep Palabıyık devreye girerek öğrencileri sakin olmaya ve kanunlar çerçevesinde yürümeye davet etti. Palabıyık’a, Ekrem Eşkinat ve Murat Uysal da devreye girerek, protestonun kanunlar çerçevesinde yapılmasını, acılarını paylaştıklarını fakat, küfür ve hakaretle değil, itidalle protestolarını yapmalarını istedi. Fakat bu çocuk, sürekli agresif ve el kol hareketleriyle Recep Palabıyık’a ve polislere tepkide bulundu. Zaman zaman eleştirdiğim, teşkilatlarına gereken otoriteyi uygulamadığı için yetersiz gördüğüm Recep Palabıyık’ı bu gösterideki tavrından dolayı tebrik ediyorum. Gerçekten sağduyulu, itidalli ve yapıcı bir tavır sergiledi.
Fakat, ben o çocuğun neyin peşinde olduğunu çözemedim. Haklı olduğunuz bir davada, küfürle, hakaretle haksız duruma düşersiniz. Bazen susmak bile bir tepkidir. Küfür ve hakaret değil. Ne demiş atalarımız; “dilim seni dilim dilim dileyim, başıma ne gelirse senden bileyim.
Bu çocuklar, özgürlüklerinin kıymetini bilmiyorlar. Eğer 12 Eylül dönemi öncesi olsaydı hepsi vurulmuştu. Kim ne derse desin, Tekirdağ’da demokrasi var, Tekirdağ’da duyarlı bir emniyet teşkilatı var. HER HAFTA CUMARTESİ GÜNLERİ TUĞLALI PARKTA SESSİZ ÇIĞLIK EYLEMİ VAR VE HİÇ BİR OLAY VEYA TAŞKINLIK OLMUYOR. EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLER, BİR GÜN GELSİN VE BURADAKİ EYLEMİ GÖRSÜN VE UTANSIN.
ANNELER, BABALAR, ÇOCUKLARINI BOĞAZLARINDAN KISARAK ÜÇ KURUŞLA OKUMAYA GÖNDERİYOR, ONLAR ELLERİNDE PANKARTLARLA HAKARET VE KÜFÜR EDEREK OLAYLARA KARIŞIYOR. ANNE VE BABALAR İSE MEMLEKETLERİNDE KORKUYLA ÇOCUKLARINDAN KÖTÜ BİR HABER GELMESİN DİYE BEKLİYOR. ORADAKİ BİR VATANDAŞIN DEDİĞİ GİBİ, “ÇOCUKLARIN YERİ OKULDUR, GÖSTERİ YERİ DEĞİL.”
Bir sözüm de yetişkin insanlara; BU ÇOCUKLARI ATEŞE ATIYORSUNUZ, SİZ KENARDAN SEYREDİYORSUNUZ. SONRA DA “BU ÇOCUKLAR HAKLI, DESTEKLİYORUZ” DİYORSUNUZ. KORKAK İNSANLARIN KENDİNİ SAVUNMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL SİZİN YAPTIĞINIZ. BU ÇOCUKLAR GÖSTERİLERDE FİŞLENİP, İLERİDE BU DOSYA ÖNLERİNE KONUP DEVLET MEMURU OLAMAZSA, BU UTANÇ BU ÇOCUKLARI ORTAYA SÜREN KORKAKLARINDIR.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR