Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BÖYLE DEMOKRASİ İSTEMİYORUM

BÖYLE DEMOKRASİ İSTEMİYORUM
25.03.2014 / 08:46
Ben aslında yıkıcı olmaktan değil, yapıcı olmaktan yanayım. Gönül ister ki, asla kötü haber yapmayalım, kötü köşe yazısı yazmayalım. Bu gün Çorlu’da yanlışlıkla girdiğim etkinlikte adeta kanım dondu. Özellikle asla Trakya’da olmaz diye düşündüğüm görüntü karşısında kelimenin tam anlamıyla şoke oldum. Eğer bu demokrasiyse, ben böyle demokrasi istemiyorum.
Çorlu içinde bir dernek açılışından sonra, Bulgaristan göçmeni bir arkadaşımın şimdi Ergene sayılan Sağlık mahallesine davetine icabet ettim. Petrol ofisi arkası yerine karşısındaki kalabalığı görünce oraya gittim. Hiç bir basın mensubu arkadaşıma rastlamayınca ve polis arama noktası oluşturulduğunu görünce iyice şaşırdım. İçeri girdiğimde, bir şaşkınlık daha yaşadım. Sarı-kırmızı-yeşil puşiler takmış yüzlerce kişi vardı.
Sözde Nevruz kutlaması adı altında yaklaşık bin kişinin oluşturduğu alanda HDP bayrakları, sahnede her iki lafından biri terörist başına sayın diyen bir konuşmacı, ortalığı sarmıştı. Hemen orayı terkettim. Meğer, şölen karşıdaymış ve arkadaşım sahnedeydi.
Bu ne cesaret arkadaş... DAHA GEÇEN GÜNLERDE ŞEHİT HABERLERİYLE SARSILMIŞKEN, TRAKYA’NIN GÖBEĞİNDE, ÇORLU’DA BİR GRUP İNSAN TOPLANMIŞ TERÖRİST BAŞINA SAYIN DİYEREK SÖZDE NEVRUZ’U KUTLUYOR.
EĞER ONLARIN SÖYLEDİĞİ DEMOKRASİYSE, BEN BÖYLE DEMOKRASİYİ İSTEMİYORUM. BENİM DEMOKRASİM, TÜRKİYE’DİR, VATANDIR, BAYRAĞIMDIR, MİLLETİMDİR. BAŞKA DEMOKRASİ TANIMAM.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR