Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

NE OLURSA OLSUN DÜRÜST VE KAVGASIZ BİR SEÇİM OLSUN

NE OLURSA OLSUN DÜRÜST VE KAVGASIZ BİR SEÇİM OLSUN
26.03.2014 / 08:46
Bir süredir Muratlı’da belediye başkanı Nebi Tepe’nin çok yakınından birinin yazdığı tahmin edilen ve belediye başkanının illegal uygulamalar yaptığını öne süren bir mektuptan bahsediliyor. CHP Muratlı ilçe yönetimi de bu mektup hakkında suç duyurusunda bulundu. Herkes benim belediye başkanına kişi olarak saygı duyduğumu ama belediye başkanı olarak kabullenemediğimi bilir. Bunu yazımın devamında anlatacağım. FAKAT, SEÇİM ÖNCESİ, İLLEGAL YÖNTEMLERLE DEĞİL BELEDİYE BAŞKANINI, BİR MECLİS ÜYESİNİ BİLE İTHAM ETMEK YANLIŞ BİR TUTUMDUR. O KİŞİ EĞER İLLEGAL BAZI DURUMLAR VARSA, BUNU ŞİMDİYE KADAR AÇIKLAMAMAKLA SUÇ İŞLİYORDUR.
-Eğer bir şey varsa, neden şimdiye kadar açıklamadı?
-Şimdi açıklıyor olsa bile neden illegal yöntemlerle değil, bunu bir mektupla yapıyor?
-Bir vaat bekledi de ret mi edildi?
-dışlandı mı?
Bu kişi yanlış yaptı. Gelelim Nebi Tepe faktörüne;
Siz Nebi Tepe’ye oy verin, ben vermem. Çünkü;
Aşağısevindikliler, siz Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, kendisi milletvekillerine termik santraline karşı olduğunu söylerken, termik santral için ilgili kurumun yazısına istinaden yazdığı resmi evrakta sakınca yoktur diye imza atmış. Bu termik santral, yaz aylarında soğutma için yer altından günde 300 ton su çekecekmiş ve dere atıklarının yer altındaki sızıntısıyla karışınca bu bize kanserojen duman olarak dönecek.
Müsellimliler, siz Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, milletvekili Emre Köprülü’ye Müsellim koruluğunun Ümraniye eğitim vakfına verildiğini söylüyor. Vekil beni arayıp, ben konuyla ilgili yazı yazınca, resmi kurumdan gelen cevap yazısında, belediyenin 100 dekarına talip olduğu, 200 dekarına Ümraniye eğitim vakfının talip olduğunu, 100 dekarın hala durduğu belirtilmişti. Yani belediye araziyi almayıp koruluğunuzun İstanbul’da bir eğitim kuruluşuna gitmesine neden oldu.
İnanlılılar ve fatih mahalleliler, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, ilçemizin tek mesire alanı ve içme suyu deposunun bulunduğu yere foseptik arıtma tesisi kurulmasına onay verdi, mezbaha atıl duruma çıktı. Şimdi tüm Muratlı’nın foseptiğini oraya toplamak için merkez bankasından para bekleniyor.
Öğrenci velileri, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, çok yıllar önce belediye okullara yardım ederken, şu anda okullarımızın hali içler acısı ve belediye bu desteği kesmiş. Bunu okul müdürlerinden ve okul aile birliği başkanlarından öğrenebilirsiniz.
Kasaplar, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, yepyeni mezbahanız varken sizler şehir dışında kesim yaptırıyorsunuz.
Kazımdirik mahallesi su deposu yanında oturanlar, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, sürekli bana çöp şirketinin kamyonlarının pis kokularıyla yaşadığınızı söylüyorsunuz.
Tokatlılar, romanlar, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, her yağmurda sokaklarınız, hatta eviniz sel oluyor. (Bu durumu ulusal basına taşımıştım)
Engelliler, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü üç dönemdir engellilere arsa vaadetti ama yapamayınca (aslında belediye meclisinde beceremedik dedi ama ben öyle yazmam) kaymakamlığa kaptırdı,
Tüm Muratlı halkı, Nebi Tepe’ye oy verin. Çünkü, onbeş yıl bir parkınız bile olmadı. (seçime üç-dört ay kala tartışmalı düzenleme yapıldı.)
Sayın Nebi başkanıma soruyorum; Sayın başkanım, üç dönem engellilere arsa sözü verip, bunu yerine getirmediniz. Kısaca engellileri aldattınız ve hala onlarla fotoğraf çektiriyorsunuz. Geceleri başınızı yastığa koyduğunuzda rahatça vicdan azabı duymadan uyuyabiliyor musunuz?
CHP delegelerine soruyorum; koskaca Muratlı’nın kaderini 225 üye belirlediniz. Siz vicdan azabı duymadan uyuyabiliyor musunuz?
Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Öztrak, Sayın Palabıyık, koskoca CHP ilçe teşkilatı içinde aday yok muydu da dışarıdan adayla seçime girerek onlarca partilinin istifasına neden olduğunuz için vicdanınız rahat mı?
Her neyse, İster Nebi Tepe olsun, ister başkası olsun, halkın oylarıyla seçilen bizim başkanımızdır.
Sayın Nebi Tepe’ye son sözüm; Sayın başkan, üç dönem geldi geçti. Bu kez ne olur bilinmez ama, eğer seçilirseniz size naçizane bir tavsiyem var. Bu kez hizmet edin, seçim broşürünüzdeki vaatlerinizin altına imzanızı atın ve yerine getirin. Basını ve halkı dinleyin. Mektup olayından dolayı size geçmiş olsun diyor, bu kadar detayı yazan birinin yakınınızdan olması muhtemel olduğunu düşünüyorum. ŞU AN YOL ARKADAŞLARINIZDAN KİMSE YANINIZDA KALMADI. BUNDAN SONRA DOSTLARINIZI YARI YOLDA BIRAKMAYIN. SONRA BÖYLE BRÜTÜS’LER ÇIKIYOR. HAFTA SONU TÜM ADAYLARA BAŞARILAR VE ADİL SEÇİMLER DİLERİM. NE OLURSA OLSUN MURATLI İÇİN HAYIRLI OLSUN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR