Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADİR ALBAYRAK VE EKREM EŞKİNAT’I ZOR BİR ÇALIŞMA BEKLİYOR

KADİR ALBAYRAK VE EKREM EŞKİNAT’I ZOR BİR ÇALIŞMA BEKLİYOR
09.04.2014 / 09:27
Daha dün gibi geliyor bana. İzmir’e akşam 21.00’e otobüs biletimi almışım, o gün belediye başkanı Sayın Adem Dalgıç büyükşehir belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklıyor. Adaylık açıklamasından başka, “ben şuranın başkanı oldum, ben buranın başkanı oldum, şu ülkeye gittim, bu ülkeyle kardeş belediye olduk” gibi kendini öven konuşmadan sıkılıp konuşmayı kaydetmeyi kesmişim.
O sırada Akın Sarı yanıma gelerek, “abi nasıl görüyorsun, kim aday olur?” diye sordu. Ben de, o sırada önde oturmakta olan Kadir Albayrak’ı göstererek, “aday adayı değil, Kadir abi belediye başkanı olur” demiştim. (O anda Kadir abi benim işaretimi gördü ve göz göze geldik. İkimizin de dudaklarında hafif bir tebessüm belirdi.) Bu sözüm üzerine Haluk Öztrak’ı destekleyen Akın kardeşim, “abi boşversene, Haluk abi banko” demişti. O sohbetten bu yana aylar geçti ve şu anda Akın kardeşimin sosyal medya profilinde Kadir abinin resmi var. Buraya kadar güzel. Fakat şimdi Sayın Eşkinat’la Sayın Albayrak’ı büyük sorunlar bekliyor.
ACİLEN YAPILMASI GEREKENLER;
- Muratlı caddesinin yolunun bir an önce çift şerit haline getirilmesi gerekiyor.
- HASTANE YOKUŞUNDA ACİLEN KENARINDA TUTUNACAK DEMİR PERDE OLAN KALDIRIM YAPILMALI
-Hastane taşınarak daha modern ve geniş yatak kapasiteli hastane yapılmalı
-Terminal taşınmalı ve özel araçların, yeni terminal yapılana kadar terminale girişleri yasaklanmalı veya yazıhanesi bulunan araçlardan girdi-çıktı parası alındığı gibi onlardan da park ücreti alınmalı (bunun haberini yakında yazacağım. Çünkü firmaların yolcu araçları özel araçlar tarafından peron işgalinden aşırı şikayetçiler. )
- Tekirdağ şoförler odası başkanları ile oturup trafik sorunları ve işletme sıkıntılarrı değerlendirilmeli. (önceki başkanla bazı sıkıntılar yaşanmış)
- Mahalle muhtarlarıyla toplantı yapılarak, sorunlara nokta atışıyla çözüm üretilmeli.
- Geçtiğimiz yıllarda oy kaybetme korkusuyla, hiç bir belediye başkanının cezai işlem uygulamadığı kaldırım işgaline karşı, esnaf ve sanatkarlar odası başkanlarıyla bir görüşme yapılarak, kaldırım işgali yapanlara çeşitli yaptırım uygulanmalı. (bu yaptırım ibret olması itibariyle ruhsat iptaline kadar götürülmeli)
-Mahalle sorumluları oluşturulmalı. (örneğin Aydoğdu mahallesi sorumlusu Serkan Kara gibi)
- Demokrasi yürüyüşündeki yağmurda görüldüğü gibi, Tekira karşısının alt yapı ve trafik sorunu acilen çözülmeli.
- DAHA BUNUN GİBİ BİR ÇOK SORUN VAR VE İKİ BAŞKANI BÜYÜK SORUMLULUK BEKLİYOR. HER ZAMAN BUNLARI PAYLAŞABİLİRİM. ALLAH UTANDIRMASIN. BAŞARILAR TEMENNİ EDERİM.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR