Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ-1 TEKİRDAĞ TEŞKİLATINDA SUÇLU ARANMASIN AK PARTİ’DE HATA GENEL MERKEZDE

YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ-1 TEKİRDAĞ TEŞKİLATINDA SUÇLU ARANMASIN AK PARTİ’DE HATA GENEL MERKEZDE
21.04.2014 / 08:45
Şu sıralar Tekirdağ Ak Parti teşkilatında, 30 Mart yerel seçimlerindeki hezimet için kurban aranmaktadır. Bir hata varsa, o da genel merkezin aday tercihlerindeki hata ve bu hataya Tekirdağ’daki teşkilatta (varsa) yönlendirenler sorumludur. Bunu açıklamak gerekirse, Başbakanın çelişkili iki uygulaması bu hatada ön plana çıkmaktadır. Bu değerlendirmeler;
1- Kaybedenle yola devam etmeyiz.
2- Partimize hizmet edene vefa vardır.
Tekirdağ’da bir hezimet olduysa, bunun en büyük sebebi, Ahmet Aygün’dür. 12 tane aday adayı açıklanıyor, para harcıyor, zaman ve emek harcıyor, siz tutup onu tepeden inme aday yapıyorsunuz. Şahsen ben aday adayı olsam, bu çabama rağmen tepeden inme aday çıksa, partim de olsa ne ben oy veririm, ne de aileme oy verdirtirim. Üstelik belediye başkanlığı zamanında bazı nedenlerden tepki almış bir aday kabul edilemez. Üstelik kendisi gazetecilikten gelmesine rağmen, basınla iletişimi iyi değildi. Örnek olarak; Ben kendisini röportaja çağırıyorum, “akşam altıdan sonra boşum gel” diyecek kadar hatalı. Sizin Büyükşehir adayınız Sayın Mustafa Yel, bir sözüme röportaj yaparken, sizin bu kadar tepeden bakmanız neticesinde ben hiç umursamam. Seçilecek ve aday olan kişi sizsiniz, ben değilim.
Sultanköy’ü cennet yapan Sayın Ersin Çolpan dururken, Marmara Ereğlisi’nde başka adayla seçime gitmek de genel merkezin önemli hatasıydı.
Muratlı’da herkes Metin Arıcı’yı beklerken, Ahmet Türkoğlu da bir hataydı. Çünkü seçimi kaybetmişti. Kendisiyle röportajımda ifade ettiği gibi, “Ahmet Türkoğlu soğuk biri” imajı yaratılmıştı. (aslında öyle değil)
Tek doğru seçim, Çorlu’ydu ama, AK Parti basını kullanmayı beceremedi. (bu her yer için geçerli) Ak Parti’de en çok çalışan kişi Özlem Yemişçi’ydi ama ona yeterli destek gösterilmedi.
En şanslı olduğu yer olan Çerkezköy’ü bile hatalı çalışma nedeniyle kaybettiler.
KISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE, GENEL MERKEZ HATALI ADAY BELİRLEME YÜZÜNDEN HEZİMETE UĞRADI. ALDIĞI OY ORANINI DA MUSTAFA YEL VE ÖZLEM YEMİŞÇİ’NİN ŞAHSINA VERİLEN OYLARA BORÇLUDUR. TEKİRDAĞ TEŞKİLATINDAKİ GRUPLAŞMA DA PARTİYE ZARAR VERMİŞTİR. YENİ BİR YAPILANMA ŞART.
YARIN: CHP’DE DEĞİŞİM ŞART
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR