Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ-2 CHP’DE DEĞİŞİM ŞART

YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ-2 CHP’DE DEĞİŞİM ŞART
24.04.2014 / 08:53
Bir süre önce Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, seçimin bir başarı olmadığını, aksine başarısızlık olduğunu belirterek, değişimin şart olduğunu vurguladı. Bence de haklı. Tekirdağ’da bir rekor kırıldıysa, bu tamamen partililerin özverili, planlı çalışması ve seçmenin partisine sahip çıkmasından kaynaklanmaktadır. (bazı milletvekillerine rağmen)
Örnek verecek olursak, Muratlı’da halkın ortak kanısı şuydu; “kime verelim, alternatif mi var? Biz Nebi Tepe’ye vermiyoruz, CHP’YE veriyoruz oylarımızı.” Mantalitesiyle seçim sonuçlandı. Yani halk partisine sahip çıktı, şahıslara değil.
Türkiye genelinde değerlendirecek olursak; Büyükşehirlerde yanlış aday seçimi yapıldı. İstanbul’da anket sonuçları Gürsel Tekin çıkarken, Mustafa Sarıgül aday olarak açıklandı. Aynı şekilde, Ankara’da kulislerde Muharrem İnce konuşulurken, Mansur Yavaş aday oldu. Yahu koskoca CHP’DE aday olacak insan mı yoktu da başka partilerin mensupları aday oldu?
İstanbul’da bir parti genel başkanı, Ankara’da MHP’Lİ aday, Muratlı’da DSP’Lİ aday seçimde aday oldu.
Sayın Kılıçdaroğlu; Artık bazı genel başkan yardımcılarını değiştirme zamanı gelmedi mi? Yoksa artık modası geçmiş ve yaşlı genel başkan yardımcılarını kontenjandan aday gösterip sürekli muhalefette mi kalmak istiyorsunuz? Bu mantalite devam ettiği sürece, bazı kişilerin saltanatı ve yönetimlere müdahalesi nedeniyle sürekli iç çekişme asla bitmez. Artık taze kan lazım.
Artık Sezgin Tanrıkulu, Faik Öztrak, Bihlun Tamaylıgil, Nihat Matkap, Haluk Koç gibi eskimiş siyasetçilerin yerine, Emre Köprülü, Candan Yüceer gibi genç vekillerden genel başkan yardımcıları oluşturmak daha iyi değil mi?
Şafak Pavey, meclise seçildi. Ama engelli olduğu ve engellilerin haklarını savunmak için seçilmedi. Popüler ve medyatik biri olduğu için seçildi. Peki, sorarım size; Seçildiği süre içinde engelliler için ne yaptı? Koca bir hiç.
Tekirdağ yönetimleri bazı Ankara güdümüne inat hizmete devam etti ve kazandı ama, aynı şekilde diğer bölgeler bu hassasiyeti göstermedi.
Artık bu kontenjan vekillik modası kalkmalı, Ankara’da kulis yapanların vekilliği kalkmalı, yönetimler kendi vekillerini hür iradeyle seçmeli.
Eğer herkes kendi yandaşını bir yerlere getirmek yerine, hür irade kazanmalı, milletvekilleri, ilçe başkanlarına baskı yapıp, basın mensuplarına karşı aracılık yaptırarak, yönetimini kurban etme gücünü kendinde bulmamalı. Özgür iradeli bir CHP olmadıkça, iktidar hayal olur. Kısaca Sayın Deniz Baykal haklı.
SONRAKİ; MHP NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR