Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYIN HALİS İŞLER ÖĞRETMENEVLERİ GERÇEĞİNİ AÇIKLAMALISINIZ

SAYIN HALİS İŞLER ÖĞRETMENEVLERİ GERÇEĞİNİ AÇIKLAMALISINIZ
29.04.2014 / 08:46
Bir süre önce, Tekirdağ’dan bir haber sitesinde, Tekirdağ (pardon Süleymanpaşa) öğretmenevinin kapatılmasıyla ilgili, Süleymanpaşa milli eğitim müdürünün Süleymanpaşa öğretmenevinin kapatılmasıyla ilgili, bu yerin kapatılmasından üzüntü duyduğunu, fakat kanunen kapatılması gerektiğini okudum. Ben Sayın Halis İşler’e inanmıyorum ve kapatılmasında etkili rol oynayacağına inanıyorum. Çünkü Sayın Halis İşler;
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatına karşı geldiniz
-Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un talimatına karşı geldiniz
-Vali yardımcısı ve özel idare genel sekreteri Mustafa Yel’in talimatına karşı geldiniz
-Milli eğitim bakanının talimatına karşı geldiniz
-Basına açıklama yapmanız için gönderilen talimata karşı geldiniz
Şimdi söyler misiniz, size nasıl inanalım?
BAŞBAKANA KARŞI GELDİNİZ, ÇÜNKÜ;
Tüm il ve ilçe resmi kurumları milletvekillerine yardımcı olacak ve talimatlarına uyacak demesine rağmen, buna uymadınız.
MİLLETVEKİLİNE KARŞI GELDİNİZ ÇÜNKÜ;
Muratlı öğretmenevinin farklı amaçla (halka açık çay bahçesi) kullanılma talimatını hiçe saydınız. Çünkü, Muratlı kaymakamı Sayın Mahmut Hersanlıoğlu’nun size yazılı müracaatta bulunmadan kamu yararına kullanıma açmasını gurur meselesi yaptınız ve bu alanda Sayın Ziyaeddin Akbulut’un size telkinini umursamadınız. Oysa ben, Sayın Ziyaeddin Akbulut ile, bu konuyu Muratlı’da, Çorlu’da ve Tekirdağ’da sürekli görüştüm ve sizi gerekenin yapılması için defalarca aradığını söyledi. Bu demek oluyor ki, siz bu talimatı hiçe saydınız.
VALİ YARDIMCISINA KARŞI GELDİNİZ ÇÜNKÜ;
Sayın Ziyaeddin Akbulut, benim yanımda Sayın Mustafa Yel’i aradı ve bu konuda bir çözüm üretilmesini söyledi. Sonra, Sayın Mustafa Yel ile konuşmamızda, Muratlı öğretmenevinin mülkiyetinin sizde olduğunu, sizin bu konuda yardımcı olmadığınızı beyan etti.
BASINA AÇIKLAMA GEREĞİ DUYMADINIZ ÇÜNKÜ;
Sayın Mustafa Yel’in bu konudaki yazılı talimatına uymadınız. Aramızda şöyle bir konuşma geçti;
-Murat bey, ben Tekirdağ milli eğitim müdürü Halis İşler
-Biliyorum
-Selamun aleyküm
-Aleyküm selam
-Nasılsınız_
-İyiyim
-Sağolun ben de iyiyim
-Ben size nasıl olduğunu sormadım
-Murat bey, Mustafa Yel yazılı bir talimatla şunları söyledi, falan filan,v.s.
-Müdür bey, ben bu konuda size geldim, toplantıdaymışsınız, not bıraktım, dönmediniz. (Üstelik cepten değil, devletin telefonundan aradınız) Sizinle konuşacak bir şeyim yok yazılı olarak bildirin.(Yazılı bir bildiri gelmedi.)
MİLLİ EĞİTİM BAKANININ TALİMATINA KARŞI GELDİNİZ ÇÜNKÜ;
Milli eğitim bakanlığı talimatına göre, Haziran ve Eylül ayları arasında herhangi bir kayıt parası veya bağış alınamayacağı beyan edilmesine rağmen, okul öncesi bağışı desteklediğinizi bizzat makamınızda bana söylediniz.
Şimdi; Şarköy öğretmenevi, sadece lokantasıyla, ilçenin gözbebeği olmasına rağmen, Süleymanpaşa öğretmenevi, hem yemek davetleri, hem lokali ile büyük gelir sağlamasına rağmen, neden kapatılıyor?
-ÖĞRETMENEVLERİ TİCARETHANE DEĞİLDİR.
-ÖĞRETMENEVLERİ OTEL DEĞİLDİR.
Sayın Halis İşler, size iki sorum var;
1-Bolu’ya tayin kararınız çıkmasına rağmen, hemşehriniz olan bir Ak parti İstanbul milletvekilini arayarak tayininizi durdurmasını söylediniz mi? (bundan ilimizin Ak Parti milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut’un haberi var mı? Varsa, bir Ak Parti Milletvekilinin Talimatına karşı gelirken, bir diğer Ak Parti milletvekilinden destek istemeniz doğru mu?)
2- Öğretmenevlerini kapatma çabasını gösteren başka bir milli eğitim müdürü olmadı, bu çabanız neden? Süleymanpaşa öğretmenevini kapatmanızdaki neden, CHP kadın kollarının yılda üç-dört defa yemekli organizasyon düzenlediği için burayı kapatarak, Ak Parti’ye şirin görünme çabası olabilir mi?
-Bu köşe yazımı, Sayın Ziyaeddin vekilime göndererek tüm bu gelişmelerden haberi olup olmadığını soracağım aklınıza geldi mi?
-Bolu’ya tayininiz çıkmasına rağmen, Süleymanpaşa’da kalmanızdaki ısrar neden?
-Muratlı Mehmet Akif ortaokulunun yıkılacak kadar kötü durumuna duyarsız kalıp, herhangi bir yardım yapmazken, benim haberimden sonra, her türlü maddi destek talebine onay verirken, haberi okul aile birliği başkanıyla yapmama rağmen, resmi yazıyla bu haberin yapılmasında bir sorumlu arayıp cezalandırma çabası neden? Ortaokulun içler acısı durumunu dile getiren okul aile birliği başkanı Sayın Beytullah Korkmaz’dır. Gücünüz yetiyorsa, okul aile birliği başkanı bir veli hakkında da soruşturma açın. O zaman bana da malzeme çıkar.
Sizi Muratlı istemiyor, Süleymanpaşa istemiyor, Şarköy istemiyor, öğretmenler ve müdürler istemiyor, veliler istemiyor, (Veli olarak ben de istemiyorum)basın istemiyor, hala Süleymanpaşa’da kalmanızın nedeni nedir?
UMARIM ARTIK YAZILI BİR AÇIKLAMA VERİRSİNİZ. YOKSA, BİZZAT SAYIN ZİYAEDDİN AKBULUT’U ARAYARAK, BASIN ÖNÜNDE SAYIN VEKİLİME CEVAP VERMENİZİ İSTEYECEĞİM.

T.C.
TEKİRDAĞ VALİLİĞİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sayı :65110354-663.05- 865 10.04.2014
Konu: Gazete haberi.

TEKİRDAĞ VALİLİĞİNE
(Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

İlgi : 24/03/2014 tarih ve 24513203-620-2630 sayılı yazınız.
İlgi yazınız ekinde alınan, Trakya Demokrat Gazetesinin 13/03/2014 tarihli nüshasında yer alan “Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü... Muratlı Öğretmenevini Kapatmak İçin Jet Hızıyla Geldi Koca Okul Yıkılıyor Muratlı’ya Gelmiyor’ başlıklı gazete haberi ile yine aynı tarihli nüshada yayınlanan ‘Belediye ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Okulumuzu Önemsemiyor’ başlıklı gazete haberi” ile ilgili, Maarif Müfettişi Hüseyin BOZDOĞAN tarafından yapılan inceleme sonucu düzenlenen 02/04/2014 tarih ve 663.05-31 sayılı raporda;
A) Muratlı İlçesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu binasında Tekirdağ Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat-Emlak Şubesi Teknik Elemanlarca yerinde keşif yapılarak hazırlanacak rapor doğrultusunda çalışmalara başlanması gerektiği,
B) Muratlı İlçesi Öğretmen Lokalinin, 26/06/2012 gün ve 09558 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı/Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün kapatma yazıları üzerine kapatıldığı anlaşıldığından, bu hususta yapılacak bir işleme gerek olmayacağı, sonuç ve kanaatine varılmıştır. Bilgilerinize arz ederim.
Halis İŞLER
Milli Eğitim Müdürü
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR