Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

1 MAYIS’TA TEKİRDAĞ FARKI TÜRKİYE’YE DEMOKRASİ DERSİ VERDİ

1 MAYIS’TA TEKİRDAĞ FARKI TÜRKİYE’YE DEMOKRASİ DERSİ VERDİ
05.05.2014 / 08:38
Ben her yıl 1 Mayıs işçi bayramı kutlamalarına katılırım. Fakat bu yıl katılmadım. Çünkü bu organizasyonun temel düzenleyicisi konumundaki ADD ve CHP ile sosyal demokrat belediyeler olmasına rağmen bu yıl Çorlu’da düzenlenen 1 Mayıs etkinliğine, Muratlı’dan araç kaldırılmadı, “herkes kendi imkanlarıyla gitsin” dendi. Oldu canım; Hem haberinizi yapacağız, hem cebimizden para harcayacağız. Oh ne ala memleket. Bu yüzden ben de katılmadım. Ama şunu söyleyebilirim ki, yıllardır Tekirdağ ve Trakya’da 1 Mayıs işçi bayramı kutlanır, hiç bir olay olmaz.
Kısaca söylemek gerekirse, TEKİRDAĞ, SİYASİLERİYLE, MÜLKİ İDARE AMİRLERİYLE, KOLLUK KUVVETLERİYLE, SAĞDUYULU, İTİDALLİ VE ANLAYIŞ İÇİNDE, 1 MAYIS’TA HER ZAMAN ÖRNEK OLDUĞU GİBİ, BU YIL DA ÖRNEK OLMAYA DEVAM ETMİŞTİR. BU DUYARLILIĞI İÇİN TÜM TEKİRDAĞ’I KUTLUYORUM.
ŞİDDET VE KAVGA ASLA BİR ÇÖZÜM OLAMAZ. DOSTLUK, BARIŞ VE KARDEŞLİK OLGUSUNU TAŞIMAYANLAR, ART NİYETLİ, BÖLÜCÜ VE ŞİDDETE YÖNELİK KİŞİLER, ASLINDA TOPLUMA DEĞİL KENDİLERİNE KÖTÜLÜK YAPMAKTADIRLAR.
Tekirdağ’da siyasilerimiz duyarlıdır, polisimiz duyarlıdır, vatandaşımız duyarlıdır. Bu yüzden Tekirdağ’da 1 Mayıslar olaysız geçer. Böylece, Tüm Türkiye için örnek bir demokrasi örneğidir diyebiliriz. İstanbul ve Ankara’ya gelecek olursak;
Ben İstanbul doğumluyum. Gerçek İstanbullu asla şiddet yanlısı olmamış, aksine centilmenliğiyle ön plana çıkmıştır. “İstanbul beyefendisi gibi” sözü de bunu göstermektedir. Ankara’da Atatürk milliyetçisidir.
Genel görünüme baktığımızda, dışardan göç sebebiyle, karakteristik yapısı hezeyana uğramıştır. İstatistik olarak baktığımızda, kapkaç, cinayet, hırsızlık, terör v.b. gibi suç oranlarının yoğunluğunda Diyarbakır kökenli kişilerin çokluğunu her daim televizyonlarda izliyoruz. Bu da bana yıllar önce Abdullah isimli bir Diyarbakırlı’nın sözünü hatırlattı. “Abi, Diyarbakır’da Diyarbakırlı kalmadı, Özal’ın Kuzey Irak’tan getirttiği Barzani ve Talabani’nin akrabaları var” Daha bunun gibi, o kırsal bölgede, Hakkari, Tunceli, Mardin, Siirt gibi illere Özal döneminde, terör örgütüne hizmet etmiş Barzani ve Talabani’nin akrabalarının getirilmesi, bu olayları tetikliyor. Bu da gösteriyor ki, biz terörü yıllar önce Kuzey Irak’tan ithal etmişiz. Bir mayıs olaylarına gelecek olursak;
- Eğer Taksim halka açılsaydı, göstericiler ve onların içindeki provokatörler, bir olay çıkarmak için bahane bulamayacak, bir süre konuşup, halay çekip dağılacaklardı.
-Eğer halk Taksim yasağına uyup orada gösteri yapma ısrarında olmayıp, belirlenen yerde gösteri yapsaydı, yine olay olmayacaktı. Ama provokatörler bu yasağı fırsat bildi ve kamu mallarına zarar verdi, kaldırım taşlarını söktü, çevreyi katletti.
-Milletvekilleri, krizi önlemek için bir çaba göstermedi. TEKİRDAĞ’DA BERKİN ELVAN İÇİN YÜRÜYÜP, GÖSTERİ YAPAN, AK PARTİ BİNASINA YÜRÜMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİ, CHP İL BAŞKANI RECEP PALABIYIK DURDURARAK, “ARKADAŞLAR, AK PARTİ BİNASINA YÜRÜMEK, YANLIŞ OLUR. BUYRUN GÖSTERİNİZİ YAPIN, YÜRÜYÜŞÜNÜZÜ YAPIN, AMA O YÖNE GİTME ISRARINIZDAN VAZGEÇİN” DİYEREK, OLASI BİR KRİZİ ÖNLEDİ. İSTANBUL’DA MİLLETVEKİLLERİNİN YAPMADIĞINI, TEKİRDAĞ’DA BİR İL BAŞKANI YAPTI. POLİS DE GÖSTERİCİLERİN POLİSİ HEDEF ALAN SLOGANLARINA RAĞMEN SAĞDUYULU DAVRANDI VE OLAYSIZ BİR GÖSTERİ OLDU.
TEBRİKLER TEKİRDAĞ, TEBRİKLER TRAKYA. DEMOKRASİ ÖRNEĞİ GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN, SİYASİSİNDEN KAMU İDARECİLERİNE DEMOKRASİ MEŞALESİNİ SÜREKLİ ZİRVEDE TUTTUĞUNUZ İÇİN HEPİNİZİ KUTLARIM.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR