Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DERNEKLERİN KULLANIMI HAKKINDA BİR KISTAS YOK MU?

DERNEKLERİN KULLANIMI HAKKINDA BİR KISTAS YOK MU?
07.05.2014 / 08:42
Şu sıralar hangi dernek etkinliğine veya toplantısına gitsem, hep aynı olumsuz şeyler duyuyorum
-Biz gerçek bir derneğiz, derneklerin çoğu kahvehane veya birahane
-Biz kamu yararına bir derneğiz, başkaları öyle değil
Dernekler kanunu denen bir yasa var. Bu dernekler kanununa binaen mevcut tüzüğe uymayan dernekler kapatılır. Fakat, ben de derneklerin kahvehane veya birahane olarak kullanılmasına karşıyım. Bilindiği gibi, bir kahvehane, eğer dernek statüsüne geçerse, vergi indiriminden faydalanıyor, gideri yüksek ölçüde düşüyor.
Bu nedenle, Türkiye’de çok sayıda kahvehane veya lokal, dernek adı altında ticari faaliyet gösteriyor. Hafta sonu Kastamonular Derneği TÜMKASDER’İN dernek merkezindeydim. Edindiğim bilgiye göre, bu derneğe kadınlar kahvehane veya lokal şüphesiyle girmeye çekiniyor, kapıda bir bayan olduğunu görünce, içeri giriyorlarmış. İçeri girdiklerinde, harika bir müze ve köy gıda ürünleriyle karşılaşıyorlar. BU NEDENLE, BEN DE DERNEKLERİN KAHVEHANE VEYA LOKAL OLARAK KULLANILMASINA KARŞIYIM.
Bir dernek yöneticisinin dediğine göre, Çorlu’da 300’ÜN ÜZERİNDE DERNEK MEVCUTMUŞ VE BU DERNEKLERİN ÇOĞUNLUĞUNUN DA, KAHVEHANE VEYA BİRAHANE OLDUĞUNU İDDİA EDİYOR.
Bunlara bir düzenleme getirilmeli ve, derneklerin bulunduğu yerlerin, kahvehane, birahane veya lokal olmaması kuralı getirilmelidir. Eğer bunlar olursa, kadınlar, çocuklar veya tüm ailelerin derneğe iştirakı sağlanabilir. Takdir yetkililerin olup, Tekirdağ dernekler müdürlüğüne duyurulur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR