Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇOCUK OLAMADAN ANNE OLAN KADINLAR ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

ÇOCUK OLAMADAN ANNE OLAN KADINLAR ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
09.05.2014 / 08:42
Yine bir anneler günü geldi çattı. Şimdi çocuklar, biriktirdikleri paralarıyla annelerine hediye alacaklar. Eşler de ayrı taraftan sürpriz peşinde olacaklar. Peki, hiç çocukluğunu yaşayamadan anne olan kadınları şimdiye kadar kim düşündü?
- Sözde medeni olduğumuzu söylediğimiz Türkiye coğrafyasında, sırf ailesinin daha iyi yaşayabilmesi için başlık parası adı altında, daha çocuk yaşta adeta satılarak evlendirilen kız çocuklarına ne demeli?
- Yine, BERDEL Denen iki aile arasındaki husumetin ortadan kalkması için, kızlarını değiş-tokuş yapan ailelere ne demeli?
- Daha küçük yaşta, tecavüze uğrayıp, kendisine tecavüz edeni öldürerek, daha sokakta beştaş, seksek ve daha bir çok oyunu oynayamadan, tecavüz sonucu evladını hapishanede doğuran, ÇOCUĞA ne demeli?
Bir de yetişkin ama, hayatın çilesini ömür boyunca sırtlayan anneler var.
- Erkekleri kahvede oyun oynayıp çay-kahve içerken, tarlada, bağda, bahçede, dağda, bayırda çay filizi, pamuk ve daha bir çok mahsulü toplarken, derileri yanan, elleri nasır tutan annelerin hakkını kim ödeyecek?
- Eşleri tarafından öldüresiye dövülen, işkence gören, hatta öldürülen annelerin vebali kimin?
- Kadın, kız, çocuk demeden, bir anlık lanet olası zevki için, tecavüz eden iğrenç insanlar yüzünden hayatı kararan kadınların kaderini kim değiştirebilecek?
İşte yeni bir anneler gününde, annenizi veya eşinizi mutlu etmenin yolunu düşünürken, bu çağ dışı insanların durdurulması için, kızlarımızın, kadınlarımızın, taciz, tecavüz, dehşet, ve şiddet dolu yaşamlarını gözlerimizin önüne getirelim ve sözde medeni olduğunu iddia eden, kızlarını bir eşya gibi satan, töre uğruna hayatlarını karartan kişilere karşı mücadele edelim.
TÜM ANNELERE DAHA MUTLU, HUZURLU, GÜVENLİ VE SEVGİ DOLU BİR DÜNYA DİLER, ANNELER GÜNÜNÜ KUTLARIM.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR