Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYIN EKREM EŞKİNAT..! ENGELLİLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ GÜZEL AMA İCRAAT GEREKLİ

SAYIN EKREM EŞKİNAT..! ENGELLİLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCENİZ GÜZEL AMA İCRAAT GEREKLİ
12.05.2014 / 10:11
Sayın Adem Dalgıç, iyi samimi görünüşlü, halk adamı görüntüsünde beş yıl boyunca Tekirdağ Belediye Başkanlığını yürüttü. Kendisi mesleği, kariyeri, kişiliği bakımından değerli bir insan olabilir. Ama ben onun samimiyetine ve gülümsemesine asla inanmadım. Çünkü, görev süresi boyunca, hastane yokuşunu yapması için sayısız haber ve köşe yazısı yazdım. Fakat kendisi bu zaman zarfında, engellileri o yokuşta perişan etmeye devam etti.
Şehir içi dolmuş-minibüs şoförler derneğinin kendisi ile yaşadığı sorunlar nedeniyle, engellilerin şehir içi taşımacılıkta kanun gereği indirimli gitme hakkı için bir çaba göstermedi. Hatta bu konuda yazmış olduğum köşe yazımda, bizzat bu duruma Sayın Şerafettin Terzi’nin de Kumbağ’da şahit olduğunu yazmıştım. Bu yazım neticesinde, 30 Mart yerel seçimleri öncesi, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu B. Karıştıran’da beklerken, “Muratçığım şoförler odası başkanı seni arayacak, hesap verirsin” demiş, ben “başkanım ben hesap vermem hesap sorarım” derken, o çoktan dinlemeden uzaklaşmıştı. Çünkü ben gazeteci olarak halkı temsil ediyorum ve belediye başkanını seçen halk olduğuna göre halkın da bizim vesilemizle hesap sorma hakkı vardır.
Engelliler konusunda en iyi yaptığı şey, TEKOMER başkanı (şimdi SEKOMER oldu) Murat Yıldız’ı İstanbul’dan getirmek oldu. Ama maalesef onda da dört buçuk yıl boyunca Sayın Murat Yıldız’ı belediye kadrosuna alacağını söylemesine rağmen, bunu gerçekleştirmedi.
Gelelim Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Ekrem Eşkinat’a; Sosyal medyada engelliler için harika bir yorum yazısı yazmış ve sonunu empati yaparak engellilerin yerine koymasını istemiş.
Sayın Eşkinat; Düşünceleriniz çok güzel. Şimdi yanınızda yıllardır engellilere desteğini esirgememiş ve onlarla çok faydalı işler yapmış, başkan yardımcınız Gülferah Güral var. Sosyal faaliyetlerde başarılı ve toplumsal olaylara duyarlı Hülya Karaağaç var. Engellilerin sorunlarına her daim çözüm üreten, şu anda geleceği hakkında net bir sonuç olmamasına rağmen,her zaman görev adamı olarak hizmet veren samimi, yardımsever ve güler yüzlü SEKOMER başkanı Murat Yıldız var. Evet... şimdi hizmet zamanı, şimdi icraat zamanı. UMARIM SOSYAL MEDYADAKİ TEMENNİLERİNİZ GERÇEĞE DE YANSIR. BAŞARILAR DİLERİM SAYIN EŞKİNAT.
EKREM EŞKİNAT’IN SOSYAL MEDYADAKİ YAZISI;
Bilindiği gibi Ülkemizde Engelliler haftası 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanmaktadır. Engellilik, dünyamızın genel bir sorunu olduğu için, engelliler haftası sadece ülkemizde değil, Birleşmiş Milletlere bağlı 150 den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir.
Engellilere hizmet etmek bir gönül işidir. Biz diyoruz ki asıl engelli karşısına bir zorluk çıktığı zaman hemen pes eden, onu aşmak için mücadele etmeyendir. Engelliler için yaptığımız her hizmetin bir gün kendimize de lazım olabileceğini unutmayalım..Engellileri sahiplendiğimiz sürece onların hayatını engelsiz hale getirebiliriz. Bu ailelerimizi daha iyi anlamak için, birazcık empati yapmamız yeterli olacaktır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR