Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sosyal Güvenlik şemsiyesi delik deşik oldu
Kavaklı’da  Tarım Organize Sanayi Bölgesi  Kuruluyor
Klasik Araçlar  18 Mayıs’ta  Uzunköprü’de

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI VE SÜLEYMANPAŞA’DA YETKİLİ YOK MU SOKAK KÖPEKLERİ DEHŞET SAÇMAYA DEVAM EDİYOR

MURATLI VE SÜLEYMANPAŞA’DA YETKİLİ YOK MU SOKAK KÖPEKLERİ DEHŞET SAÇMAYA DEVAM EDİYOR
14.05.2014 / 08:57
Defalarca hem haber olarak, hem de köşe yazısı olarak sokak köpeklerinin çevreye ve insanlara verdiği zararı ve korkuyu dile getirdim. Muratlı’da bir süre önce, köpek tarafından pantolon paçası parçalanmış ve ayağı ısırılarak kanamaya maruz kalmış vatandaşı dile getirdim. Fakat ne hikmetse, bu umarsızlık ve görevi suistimal devam etmektedir.
Muratlı’da Şehrin göbeğinde köpekler cirit atıyor. Öğrenciler, kadınlar, sabah servis bekleyen işçiler korku içindeler. Servis bekleyen işçiler, pastaneden aldıkları poğaçaya sürekli saldıran köpeklerden korkularından, poğaçalarını vermek zorunda kalıyorlar. Birçok kişi köpeklerin kendilerine saldırdıklarından şikayetçiler. Belediyenin bu köpeklerin toplanması için bir faaliyet gerçekleştirdiğini göremediğimiz gibi, köpek sayısı ve türleri sürekli artıyor. Zaten Muratlı belediyesinden bir beklentim yok. Çünkü, daha önce yazmış olduğum kaldırım işgali ile ilgili köşe yazıma istinaden, valiliğe bildirdikleri yazıda gereğinin yapıldığını beyan ederken, kaldırımlar kahvehanelerin çay bahçesi olmuş ve aileler kaldırımdan geçemiyor. Bunu belediye başkanına bizzat söylediğim halde bir netice alamadım. Bu kanunsuz işgale cezai işlem uygulamayarak umursamaz davranan belediyeden köpeklere çözüm bulmasını beklemiyorum.
Ama SÜLEYMNAPAŞA’DA DA KÖPEK DEHŞETİNE ÇARE bulunmayacak mı?
Birkaç gün önce, SGK müdürlüğünün Hüseyin pehlivan heykeline giden yolunun dört yol ağzında DEVASA BİR KÖPEĞİN, BİR KEDİYİ BOYNUNDAN YAKALAYARAK YERE VURU VURA ÖLDÜRMESİNE TANIK OLDUK. Üzerine bir şoför aracını sürerek kediyi kurtarmaya çalıştı ama köpek yine de kediyi bırakmadı ve elli metre ötede öldürme işlemine devam etti.
Bir diğer olay da Süleymanpaşa devlet hastanesinin orada, Onkoloji servisinin üst kısmı ile diş hastanesinin altında. Birçok köpek adeta oraya kamp kurmuş. Bu köpekleri toplayacak bir yetkili yok mu?
HAYVANSEVERLERİN GERÇEKTEN HAYVANSEVER OLDUĞUNA İNANMIYORUM.
Ben hayvanseverlerin samimiyetine de inanmıyorum. Marifet, ellerine pankartlar, dövizler alıp yürüyüş yapmak değildir. Marifet, haftalar önceden oturup bir basın açıklaması metni hazırlamak ve bunu basın önünde okuyarak şov yapmak da değildir. Marifet, sokaktaki bunca köpeğe sahip çıkmaktır. Her şeyde kamu kurumlarına ve yerel idarelere yüklenmek yanlıştır. Gerçekten hayvanseverseniz, belediyelerle el ele verip bu başıboş köpekleri toplayın ve sahip çıkın. ARTIK SOKAKLARI KÖPEK DEHŞETİNDEN KURTARIN. YOKSA, BUGÜN KEDİ PARÇALAYAN KÖPEK, YARIN SİZİN ÇOCUĞUNUZU VEYA BİR YAKININIZI PARÇALAR. KARAR SİZİN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR