Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ’IN EN GÜZEL RESTORANI NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNİN ZİRVESİNDE YER ALIYOR

TEKİRDAĞ’IN EN GÜZEL RESTORANI NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNİN ZİRVESİNDE YER ALIYOR
15.05.2014 / 08:44
Hep sorun, hep olay, hep aksayan bürokratik sorunlar hayatımızı daha da sıkıcı hale getiriyor. Bu nedenle, köşemi farklı bir konuya ayırarak siz okuyucularımın bir an olsun sorun ve stresten uzaklaşması için sıra dışı bir yazı ele aldım.
Tekirdağ, her zaman merkezdeki ve ilçelerdeki damak lezzetleriyle ünlüdür. Tekirdağ köftesi, Hayrabolu tatlısı, peynir helvası ve daha birçok yiyecek türü ile bölgeye gelenlerin hem gözüne hem midesine hitap ediyor.
Her ne kadar bölgesel yiyeceklerin bulunduğu şehirde aynı lezzeti taşıdığı düşünülse de ben buna katılmıyorum.
YEMEK, NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 11.KATTA AKADEMİA RESTORANINDA YENİR.
Restoranı ilk ziyaretim, Büyükşehir kapsamında gelişen kamu kurumlarını incelemek için gittiğimde oldu. Sayın Hakan Cömertler’in davetiyle, üniversitenin idari binasının zirvesine çıktığımızda, Türkiye’nin büyük bir bölümünü gezmeme ve Akdeniz kanı taşımama rağmen, karışık ızgaraya bu kadar lezzet veren çok az yer gördüm.
İkinci restoran ziyaretim de, Tekirdağ valisi Sayın Ali Yerlikaya, Sayın İlber Ortaylı ve gazeteci meslektaşlarımızla Üniversite Rektörü Sayın Osman Şimşek’in misafiri olarak gitmemiz oldu. O zaman da kaşarlı köftenin lezzeti bir başka güzeldi.
Fakat en güzeli de, 11. Katta, kendinizi adeta gökyüzünde hissediyorsunuz. Marmara denizinin muhteşem görüntüsü bakmaya doyamayacağınız kadar harika bir manzara oluştururken, iştahınızın kabarmaması mümkün değil.
Şimdi Tekirdağ halkına bir de güzel haber vereyim. Bu restoran halka açık bir restorandır. Bir hafta sonu ailenizi alıp bu restorana giderek deniz manzarasında muhteşem bir kahvaltı yapmak, Gündüz kent yaşamının karmaşasından kaçarak, kendinizi İstanbul boğazı ortamında yemek yemekteymiş gibi hissederek güzel vakit geçirmek sizin elinizde.
Tebrikler Osman Şimşek, Tebrikler Hakan Cömertler, bizlere bu güzel manzarayı yaşattığınız için sizleri kutlarım. Bu yaptığınız, özel sektöre de örnek olsun.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR