Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TOPLU TAŞIMA ŞOFÖRLERİ KÖPRÜBAŞI GÜZERGAHINDAN ŞİKAYETÇİ. KÖPRÜBAŞI CAMİİ KARŞISINDAKİ YOLA KAMERA KONMALI

TOPLU TAŞIMA ŞOFÖRLERİ KÖPRÜBAŞI GÜZERGAHINDAN ŞİKAYETÇİ. KÖPRÜBAŞI CAMİİ KARŞISINDAKİ YOLA KAMERA KONMALI
16.05.2014 / 08:43
Bir süredir şoförlerden, Köprübaşı camisinin karşısındaki yol hakkında şikayet almaktayım. Şoförlerin beyanına göre, Otogar istikametinden gelen araçların güzergahı, ya dümdüz olarak SGK yönünden, ya da eski ticaret lisesi istikametinden Hüseyin Pehlivan caddesine giden yolmuş. Buna rağmen, özel araç sahipleri, bu güzergahları kullanmak yerine, kendileri bakımından kestirme olan cami karşısındaki tekyön ve dar güzergahı kullanıyorlarmış. Bunun sonucunda, bu dar yolun kenarına park eden araçlar sebebiyle yol trafiği kullanılmaz duruma geliyormuş. Ayrıca, tam da cami karşısındaki yolun dönüş kısmında, atıl şekilde bulunan bir büfe tezgahı, trafiği felç ediyormuş. Bu nedenle şoförler,bu yola kontrol kamerası konulmasını, kurallara uymayan araçlara cezai işlem yapılmasını istiyorlar. Ayrıca, tam da yolun bitimindeki kavşakta bulunan market buzdolabı olan tezgahın yol ortasında bulunmasının, belediyenin ihmali ve vazifeyi suistimal yaptığını beyan ediyorlar.
Süleymanpaşa’da bir trafik sorunu yıllarca var. Uzunca bir süre de olmaya devam edecek. Bunu Sayın Kadir Albayrak’la da seçim öncesi röportajda gündeme getirdim ve geçiş dönemi sürecinde çözüm bulacaklarını beyan etti. Ama benim kişisel kanaatim, en az bir yıl bu geçiş süreci sürecektir. Tekirdağ’da yıllardır bir hizmetsizlik olduğu bir aşikar olmakla birlikte, bilindiği gibi bu bir anda çözülecek sorun değil. Bunu zaman gösterecek. Fakat, yolun adeta tam ortası diyebileceğimiz bir yerde, kaldırımda bile değil, yolun işgaliyesinde market buzdolabından bir tezgahın yer almasının, dünyanın hiç bir yerinde mazereti olamaz. Bunun derhal kaldırılması gerekmektedir.
Fakat, bu yola da kamera konulması, Süleymanpaşa’ya kameralı düzen getirilmesi, hem emniyet güçlerinin asayiş sorunlarını hafifletmede hem de belediyenin şehir içi trafik işgalini önlemesi ve uygulanacak cezai işlemle belediye bütçesine katkıda bulunması yönünden faydalı olacaktır. Araçlara şehir içi tek yön güzergah düzenlemesi şarttır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR