Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI KAYMAKAMLIĞI ÇALIŞIYOR, BASIN ÇALIŞIYOR, MURATLI BELEDİYESİ NE YAPIYOR?

MURATLI KAYMAKAMLIĞI ÇALIŞIYOR, BASIN ÇALIŞIYOR, MURATLI BELEDİYESİ NE YAPIYOR?
19.05.2014 / 08:39
Bu yazıyı yazmadan önce, Muratlı kaymakamlığının şu geçen bir yıl içinde yaptıklarını görünce, gerçekten saygı ve hayranlık duymamak elde değil. Bu faaliyetleri bölüm bölüm siz okuyucularımla paylaşacağım ki, diğer kamu kurumlarına örnek olsun.
Burada Sayın Mahmut Hersanlıoğlu’nun farkını tabi ki inkar edemeyiz. Çünkü, bir önceki kaymakam dönemi olsaydı, eminim bu hizmetlere kavuşmamız mümkün olmazdı.
En önemli başarı, Muratlı şehir stadının suni çimle yeniden dizayn edilmesi oldu. Her ne kadar, bu stat için, daha kaymakamımız gelmeden önce, Ak Parti milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi ile sürekli irtibat halinde olarak şahsen büyük çaba göstermeme rağmen, şahsıma iade-i itibar yapılmasa da bir şeyler yapmak için çabamın ve Sayın Özlem Yemişçi’nin bu stat için bizzat beni arayarak “Murat, sizin stat için ödenek çıktı, ilk sana haber vermek istedim” demesinin verdiği onur yanında, Sayın Mahmut Hersanlıoğlu’nun desteği ve şahsi Ankara temasları, ilçemize stat yapılmasında büyük önem arz etti. Fakat, benim ve Sayın Mahmut Hersanlıoğlu’nun şahsi çabası görmezden gelinip, siyasi partiler, bu hizmeti sahiplenme çabasına giriştiler.
Aynı şekilde, Muratlı kültür merkezi inşaatının tamamlanması için, gerek şahsım, gerek Muratlı kaymakamlığı, büyük çaba harcadı. Bu çaba ve destek için Kaymakamlığı kutlarım.
Bir diğer başarı da, yine kaymakamlık ve Tekirdağ Namık Kemal üniversitesi rektörü Osman Şimşek’in şahsi çabası sonucu, harika bir yüksek okul yapılıyor. (Yüksekokulun müdürünü bir türlü kabullenemediğim için, bu müdür gidene kadar herhangi bir haber ve çalışma yapmayacağımı beyan etmiştim.) OSMAN ŞİMŞEK’İN ÇALIŞMA AZMİ ZATEN TARTIŞILAMAZ.
Yine, yeni emniyet hizmet binasının yapılması da gerekli bir çalışmaydı. Çalışmaları ben yazmaya yoruldum, siz inşallah okursunuz.
Tren hattı, yeni ortaokul, merkezi trafo, v.b. Diyecek bir şey yok. Sadece, iyi ki varsın Sayın Mahmut Hersanlıoğlu.
Belediyenin 15 yıllık icraatı.
- Tarihi inanlı çeşmesi mesire alanındaki konser alanının tam ortasında fidan yetiştirmek...
- Şehrin tek ve en önemli mesire yeri, konser yerinin ve su deposunun yanına foseptik arıtma tesisi kurmak.
- Sokaklarında köpeklerin cirit attığı ve halkın köpek korkusundan çocuklarını okula yalnız gönderemediği şehir merkezi
- Su deposu mevkii denilen yerde atıl durumdaki su deposunun yıllarca yıkılma korkusuyla tehlike yaratması. (üstelik daha önce 5 bin lira gibi bir bedelle bu tehlikeyi ortadan kaldırılacağı bilinmesine rağmen)
- Yine aynı mevkide çöp firmasının araçlarının mahalleye bırakılması nedeniyle çevreye yaydığı iğrenç koku
- Çarşamba günleri, tam da şehrin göbeğinde kurulan pazarın, akşam pazarcılardan kalan atıklarla çevreye yayılan koku ve pislik.(bunu sebze pazarında iş yeri bulunan Cüneyt Sertoğullar dile getirmişti)
- Kazımdirik-Turan mahalleleri muhtarının beyanına göre, mahallesindeki atıl evleri, yasa olmasına rağmen yıkmaması ve cezai işlem yapmaması sonucu oraları kullanan tinerciler
- 15 yılda, halkın yaz-kış gideceği bir park yapmamak. (gerçi bir park vardı ama, çook uzun süre kapalı kaldı ve kışın kullanılamıyor. Şimdi ihaleye verip açılacağı söyleniyor)
Sayın Güler Aktaş, başkan yardımcısı olunca, bir şeylerin değişeceğini zannediyordum ama, maalesef o da 23 Nisanda fener alayı öncesi, başkanını savunma telaşına düştü. Biz kendisinden kadın eli değince bir şeylerin değişeceğini düşünmüştük ama görüyorum ki, aynı zihniyet devam ediyor. Umarım bir şeyler yapar.
Sayın Kadir Albayrak’ın Muratlı muhtarları ile yaptığı toplantıya icabet ettiğimde, kapıya koydukları görevlinin, “basına yasak” diye konuşması kabul edilemez. Ancak basına açık ve kapalı toplantı yapabilirsiniz. Sizin basına yasak koyma gibi bir gücünüz yok. Sonra, Sayın Kadir Albayrak’ın beni görerek çağırtması, bir belediye başkanının nasıl olması gerektiğini göstermiştir umarım. Demek ki basına yasak olmuyormuş. Bu konuda Sayın Kadir Albayrak’ı kutlarım.
Uzun sözün kısası (gerçekten uzun oldu) Muratlı’da değişen bir şey yok. Tebrikler Mahmut Hersanlıoğlu, tebrikler Kadir Albayrak, tebrikler Osman Şimşek. Umarım Muratlı belediyesi de bir şeyler yapar da biz de onları tebrik ederiz. Eminim Sayın Kadir Albayrak bu durumu değiştirmek için bir şeyler yapar. Haydi hayırlısı.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR