Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İÇİMİZ YANIYOR FAKAT ASIL SORUMLULARI NEDEN KİMSE SORGULAMIYOR?

İÇİMİZ YANIYOR FAKAT ASIL SORUMLULARI NEDEN KİMSE SORGULAMIYOR?
20.05.2014 / 08:39
Soma’da yüzlerce can kaybettik. Peki biz ne yapıyoruz? Kısır döngülerle kavga yaratmak, sürekli hakaret, küfür ve adeta kör döğüşü tabir ettiğimiz şekilde suçlu aramak ne kadar doğru?
- Eline, “oğlum, hakkını helal et” diyen babayı geri getirebilir misiniz?
- “Beni bırakın, arkadaşımın eşi hamile, onu kurtarın” diyen kişinin yerine kendinizi koyabilir misiniz?
- “BABAAA” diyen çocuğun feryatlarını durdurabilir misiniz?
- Onca can kayıplarını, geride kalan ailelerine diyet öder gibi para ödeyerek geri getirebilir misiniz?
- Yaşı bu madende çalışmak için tutmadığı halde çalıştığı söylenen çocukların ailelerine çocuklarını geri verebilir misiniz?
Burada sendikaları, yeterli denetimi yapmayan sigorta görevlilerini, iş güvenlik müfettişlerini, gerekli güvenlik tedbirlerini almayan firma yetkililerini neden suçlamıyorsunuz?
Soma’da maden-iş sendikası yok mu? Bu sendikalar işçinin maaşından her ay bir yevmiyesini almayı hiç aksatmazken, madene girip kaç defa inceleme yaptılar? Bunca can kaybedildikten sonra, basın açıklaması yapmakla olmaz bu işler. Bunca can gittikten sonra, “susma, sustukça sıra sana gelecek” demek değildir marifet. Marifet, felaket yaşanmadan susmamak, işçinin hakkını korumaktır. Sigorta, sosyal güvenlik, bir hafta önceden madende gerekli temizlik ve düzenleme yapıldığını anlamamak (ya da anlamamazlıktan gelmek), öylesine gezip, normal kumanya yemeği değil de o güne özel hazırlanmış yemeği yiyerek müfettişlik yapmak da değildir? (bunu televizyonda madenden sağ çıkan işçiler söylüyor)
Marifet, Nasrettin Hocanın yaptığı gibi, testiyi kırmadan tedbiri almaktır.
İÇİMİZ YANIYOR. AMA İÇİMİZİ EN ÇOK YAKAN, ÖNCEDEN TEDBİR ALINMAYIP, BOŞU BOŞUNA CAN VERENLERİN ACISINDAN YANIYOR. TÜM ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN. UMARIM GEREKEN TÜM HER ŞEY KAYBETTİKLERİMİZ VE GERİDE KALANLAR İÇİN YAPILIR. ALLAH ÜLKEMİZE BÖYLE BİR ACI YAŞATMASIN
AYRICA, HER NE SEBEPLE OLSUN, İSTER SİYASİ, İSTER VİCDANİ, İSTER ART NİYETLİ OLSUN, HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞIYIM. CANIMIZ YANARKEN NEYİ PAYLAŞAMIYORUZ? GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA ZAMANIDIR. KAVGA VE ŞİDDET ZAMANI DEĞİL.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR