Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AZERBAYCAN MECLİSİ MİLLETVEKİLLERİ MAAŞLARINI SOMA’YA BAĞIŞLADI TÜRK MİLLETİNİN VEKİLLERİ NE YAPIYOR?

AZERBAYCAN MECLİSİ MİLLETVEKİLLERİ MAAŞLARINI SOMA’YA BAĞIŞLADI TÜRK MİLLETİNİN VEKİLLERİ NE YAPIYOR?
21.05.2014 / 08:35
Azerbaycan Meclisi milletvekilleri, birer maaşlarını, Soma’da hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlama kararı aldı. Bir de benim asil halkımın vekillerine bakıyorum da, şu ana kadar sayısız sanatçı, kurum ve kuruluş bir şeyler yapma çabasındayken, maaşları tahminen 14-17 bin lira olmasına rağmen hiç bir girişimde bulunmamalarını esefle karşılıyorum. Sakın, “yardım gizli yapılır, biz yardımımızı yaptık” demesinler, halk bunu yemez. Bir faydası da olmaz. Çünkü, siz maaşınızı bağışladığınız zaman, bu herkese örnek olur ve bağışlar büyük boyutlara ulaşır. Bu gazetelere ilan vermek yerine, bedava taziye mesajı vermekle olmaz. Bırakın ilanı, biz onu da istemiyoruz, deyin ki, “biz milletvekilleri, çok şükür maddi durumumuz yerinde, şahsi birikimlerimiz de var. Biz halka hizmet için buradayız.” diyorsanız, (benim buna pek inanasım gelmiyor.) o zaman bir maaşınızı Soma’ya bağışlayın. Biz de sizi alkışlayalım.
Beleş basın bülteni dağıtmakla, Soma girişinde fotoğraf çektirmekle, başına baret geçirmekle yardım ve destek olmaz. Etin her türlüsünü, meclis restoranında 1.5 liraya yiyeceksin, 10 küsur bin lira maaş alacaksın, sonra da, “Soma’da yaşananlara çok üzüldüm, sorumlular cezalandırılsın, yanınızdayız” diyeceksin, sonra da, cebinde akrep varmış gibi hiç bir yardım yapmayacaksın. İnanın sayın biz asilleri temsil eden vekiller, bu olmadı, olmuyor. Söyleyin, Sayın vekiller, 2015’te elim sandığa gidip de size nasıl oy vereyim?
SAYIN KADİR ALBAYRAK, TEKİRDAĞ KİRAZ FESTİVALİNİ ERTELEDİNİZ, MURATLI HIDRELLEZ ŞENLİKLERİNİ ERTELEDİ, DİĞER İLÇELER DE EMİNİM SİZİ ÖRNEK ALARAK AYNI ŞEYİ YAPMIŞTIR.
SİZE BİR ÖNERİM VAR; BU YIL ERTELEMEK YERİNE FESTİVAL VE ŞENLİKLER YAPILMASIN, ONUN YERİNE BU FESTİVAL VE ŞENLİKLERE AYRILAN BÜTÇE, SOMA ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNE GÖNDERİLSİN. SİZ HEM HALKI TEMSİL ETTİĞİ KABUL EDİLEN HALKÇI PARTİ MENSUBUSUNUZ HEM DE HAC VAZİFESİNİ YERİNE GETİRMİŞ DEĞERLİ BİR BÜYÜĞÜMÜZSÜNÜZ. BU TEKLİFİMİ BİR DÜŞÜNÜN.
TÜM FESTİVAL VE ŞENLİK İÇİN AYRILAN BÜTÇELERİ SOMA’YA GÖNDERİN. İNANIN BU İNSANLARI MÜZİKLE COŞTURMAKTAN DAHA KUTSAL VE ULVİ BİR DAVRANIŞ OLACAKTIR.(12-0)’IN DEĞERİNİ GÖSTERİN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR