Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KAPISINI KİLİTLEMEDEN GEZMEYE GİDEN MURATLI HALKI ŞİMDİ EVİNDEYKEN KORKUYOR, BU İLÇENİN BELEDİYESİ, ZABITASI YOK MU?

KAPISINI KİLİTLEMEDEN GEZMEYE GİDEN MURATLI HALKI ŞİMDİ EVİNDEYKEN KORKUYOR, BU İLÇENİN BELEDİYESİ, ZABITASI YOK MU?
23.05.2014 / 08:45
-Adı Erkan; mazlum, kimseye zararı dokunmayan, akli yeterliliği olmayan kendi halinde bir genç. Maalesef bu genç tinercilerden büyük bir dayak yemiş. Bir orta yaşlı bayan, “kardeşim, biz önceleri bahçemizde oturup ailemizle çay kahve içer, sohbet ederdik. Şimdi yetişkin kızımı sokağa salmaya korkuyorum. Çünkü tinercilerin ne yapacağı belli olmaz” diyor.
-Muhtar Hasan Yüce’nin dediğine göre, yasa var, yönetmelik var, belediyenin görevini yapmasını bekliyorlarmış. Yasa varsa, bu evler neden yıkılmıyor?
-Tekirdağ’dan seyyar börekçi geliyor, sabahın yedisinde bağırarak ortalığı ayağa kaldırıyor, birkaç kez zabıtaya bildiriyoruz, yine geliyor, bu kez belediye başkanına söylüyoruz, “bir daha Muratlı’ya gelmeyecek” diyor ama börekçi hala aynı inatla devam ederken, zabıta ne ceza kesiyor ne de satışını yasaklıyor. Oysa belediye başkanı bir daha gelirse seyyar arabasına el konması talimatını verdiğini, 23 Nisan’da tören öncesi emniyet güçlerinin yanında söylemişti. Anlaşılan zabıta başkanlarının talimatını uygulamıyor.
-KALDIRIMLAR YAYALARA AİTTİR. AMA MAALESEF MURATLI’DA DEĞİL. BU KONUDA DEFALARCA YAZMAMA, BU YAZILAR NETİCESİNDE VALİLİK TARAFINDAN GÖNDERİLEN YAZIYA İSTİNADEN BELEDİYENİN KALDIRIM İŞGALİNİN ÖNLENDİĞİ SÖYLENMESİNE RAĞMEN, KAHVEHANELERİN ÖNÜ KALDIRIM DEĞİL, ÇAY BAHÇESİ HALİNE GELMİŞ. KAYMAKAMLIĞIN BU KONUDA UYARILARI DA ÖNEMSENMEDİ. EVİNİN GARAJINDA ODUN KESEN VATANDAŞA CEZA KESEN ZABITA BU İŞGALİYELERDE NEDEN GEREĞİNİ YAPMIYOR?
-Köpekler, köpekler, köpekler. Her taraf köpek dolu. Daha ne kadar sürecek bu köpeklerin şehrin göbeğinde cirit atması?
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, “basının eleştirilerinden ders çıkarıp faydalanmak ve gereğini yapmak lazımdır” derken, Muratlı’da bu yazdıklarımıza kulak veren yok mu? Biz şahsımız için değil, Muratlı’nın daha yaşanabilir olması için yazıyoruz. Peki, belediye ve zabıta ne zaman bu uyarılarımızı dikkate alacak?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR