Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KERBELA ŞEHİTLERİ ÇERKEZKÖY’DE ANILDI
Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Yıldırım’a Ziyaret
Belediye Faaliyetlerinde Günün Özeti

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI KÜLTÜR MERKEZİ HANGİ KÜLTÜRE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR? ÇEVRE SİTEDEKİ AİLELER HUZURSUZ

MURATLI KÜLTÜR MERKEZİ HANGİ KÜLTÜRE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR? ÇEVRE SİTEDEKİ AİLELER HUZURSUZ
26.05.2014 / 08:54
Hiç bir ülkede, kültür ve sanatın bu kadar ihmal edilmesine müsaade edilmez. Bir kültür binası da bu kadar uzun süre atıl durumda bırakılmaz. Rahmetli Necmettin Erbakan tarafından temeli atıldığı söylenen Tekirdağ kültür merkezi nihayet tamamlanma aşamasına geldi. Hatta geçen yıl eski kültür ve turizm bakanı Ertuğrul Günay tarafından da ziyaret edilmiş, bitirilme çalışmaları başlamıştı. Neyse ki o artık bitiyor.
Fakat, Muratlı’da yapımına başlanan ve 19-20 yıldır bitirilemeyen kültür merkezi binası, artık halkın tepkisini çekmeye başladı.
Geçmiş dönemlerde, bu binanın her tarafının ot ve pislik içinde olduğunu görüntülemiş ve yazmıştım. Aynı zamanda hırsızların bu binadaki bazı kablo ve iç yapı malzemelerini çaldığını, polisin erken müdahalesiyle yakalandığını da yazmıştım. Bu yazıya istinaden sağ olsunlar Tekirdağ Valiliği o dönem bu binayı önemsemeyen Kaymakam Sayın Yakup Tat’a talimat vererek en azından otların temizlenmesini sağladılar. Ankara’ya da yazı yazılarak iki adet güvenlik görevlisi talebinde bulundular.
Ardından, köşe yazıma istinaden, Sayın Emre Köprülü de bu konu için girişimde bulundu. Fakat, maalesef MURATLI KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ TALEBİ REDDEDİLMİŞ. Şimdi, bu kültür merkezinin ne işe yaradığını o bölgede yaşayan vatandaşın diliyle anlatayım;
“Bu kültür merkezine kimlerin girip çıktığı belli değil. Geçen gün bir bayan, iki erkek gece yarısı bu binaya girdi. O saatte ne yaptıklarını artık siz tahmin edin. İçkicisi, tinercisi veya fuhuşçusu, kimler olduğunu bilemeyiz. Ama biz site sakinleri olarak bu durumdan rahatsızlık duymaktayız. Şikayet etsek, bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz. Bu kültür merkezini ya açsınlar, ya da başka bir formül bulsunlar. Biz rahatsızlık duyuyor ve korkuyoruz.” Demektedirler.
BU BİNAYA GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞART. YA DA BİR AN ÖNCE YAPIMI SONLANDIRILMALI.
MAL, CAN VE HUZURUMUZUN TEMİNATI OLAN POLİSLERİMİZ SİZİN HER DAİM YANINIZDADIR. EĞER, 155’İ ARARSANIZ, EN AZINDAN BU BİNA İŞGALCİLERİNE KARŞI SİZİN DAİMA KORUYUCUNUZ OLACAKLARDIR. Bu konuda çekinmenizi gerektirecek bir husus yoktur. Siz güvenlik güçlerinden yardım istemezseniz, onlar size yardım edemez.
Bir diğer husus da, tinercisi, fuhuşçusu veya daha birçok suç emsali oluşturanlar için sadece onları suçlamak yerine, bu kişileri o ortama iten sebepleri de düşünmek gerekir. Valilik, Emniyet, Kaymakamlık ve sosyal kurumlar sürekli bu konuları bilgilendirme semineri yaparken, bu seminerlere katılmayan vatandaş ve sivil toplum kuruluşları da sorumlu sayılır. Artık Muratlı’da bir şeylerin değişmesi şart. Muratlı Kaymakamı Sayın Mahmut Hersanlıoğlu bunun için yoğun çaba harcıyor ama, eskilerin dediği gibi, “her şeyi devletten beklemeyin” burada sonlandırılmayan bir hizmet varsa, resmi başvurunuzla sorunlarınızı ilgili kuruma iletin. Bu sizin vatandaşlık hakkınızdır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR