Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
KERBELA ŞEHİTLERİ ÇERKEZKÖY’DE ANILDI
Ahilik Haftası Münasebetiyle Vali Yıldırım’a Ziyaret
Belediye Faaliyetlerinde Günün Özeti

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYIN EKREM EŞKİNAT SAYIN GÜLFERAH GÜRAL OLMADI, YAKIŞMADI, BU YANLIŞTAN DÖNMELİSİNİZ

SAYIN EKREM EŞKİNAT SAYIN GÜLFERAH GÜRAL OLMADI, YAKIŞMADI, BU YANLIŞTAN DÖNMELİSİNİZ
27.05.2014 / 08:45
Sayın Ekrem Eşkinat, sosyal medyada engelliler haftası dolayısıyla bir yazı yazmıştı. Ben de bu yazının çok güzel ve anlamlı olduğunu, fakat sadece klasik bir yazı değil, samimi bir yazı olması gerektiğini, sadece popülizm için yazıldığı düşünülürse bu durumun karşısında olacağımı belirtmiştim. Çünkü engelliler üzerinden prim yapılmasının her zaman karşısındayım.
Ama maalesef Sayın Eşkinat yazdıklarında samimi değilmiş. Çünkü, Tekirdağ engelliler koordinasyon merkezi başkanı Murat Yıldız’a, “Sizinle Süleymanpaşa engelli koordinasyon merkezi başkanlığı bünyesinde çalışmak istiyorum, bütçe ve projelerinizi hazırlayın” diyorsunuz, ardından bütçe ve proje Murat Yıldız tarafından hazırlanıp sizin imzanız ve meclis onayı çıktıktan sonra, “maaşınızı siz belirleyin” dediğiniz Murat Yıldız’a bin yüz lira maaş teklif ediyorsunuz. Murat Beyin dediğine göre, belediyede çalışan bir personelin maaşı 2700 lira artı dört ikramiye ve mesai bedeliyken, engelli koordinasyon merkezi başkanına 1100 lira teklif ediyorsunuz. Yine Murat beyin dediğine göre bu bir yıldırma ve bırakmaya zorlamaymış.
Sayın Gülferah Güral; Hadi Sayın Eşkinat’ı anlarım. Ama siz yıllardır engellilerin yanında olan ve Sayın Murat Yıldız’la birçok projede yan yana çalışan biri olarak, nasıl böyle davranıyorsunuz? Bu konuyu görüşmek için Tekirdağ’a geldiğimde, sel için keşifte olduğunuzu söylerken, sosyal medyada özel hastane açılışında resimlerinizi görüyoruz.
Sayın Murat Yıldız’ın ifadesine göre, sizinle her daim birlikte olan ve desteğinizle belediye meclis üyesi seçilen meslektaşınız olan emekli bayan öğretmeni bu mevkiye getirmek için, kendisine bütçe ve proje hazırlatarak ona hazır bir ortam hazırlamakta olduğunuzu maaş kriziyle kendisini bırakmaya zorladığınızı beyan ediyor.
UMARIM BU İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAZ VE SAYIN MURAT YILDIZ’LA BİR ARAYA GELEREK BU KÜÇÜK SORUNU AŞARSINIZ. AMA BAHSİ GEÇEN ÖĞRETMEN BU MAKAMA GEÇERSE, BİLİNİZ Kİ MURAT YILDIZ’I HAKLI ÇIKARIR VE HALKIN GÖZÜNDE ENGELLİLERİ DIŞLAYAN BAŞKAN YARDIMCISI OLURSUNUZ. Ayrıca size olan saygım ve dostluğumu kaybedersiniz.
Murat Yıldız, yeri geldi, maaş alamadan çalıştı, yeri geldi, soğukta araç bekleyerek belediyenin programlarına koltuk değnekleriyle gitti, yeri geldi, cebinden yüzlerce lira benzin parası harcayarak TEKOMER’in etkinliklerini gerçekleştirdi. Şimdi dışlandığını iddia ediyor. Burada bir emek var ve vefa şart. SAYIN EŞKİNAT, SAYIN GÜRAL, BU YANLIŞTAN DÖNÜN. AKSİ TAKDİRDE, KAYBEDEN MURAT YILDIZ DEĞİL, SİZ OLURSUNUZ. Umarım bu kriz tatlıya bağlanır. Daha bu konuda yazacak çok şeyim var ama, ben kurum ve kişileri yıpratmaktan yana değil, uzlaşıdan yanayım.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR