Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İKİ İDARECİ İKİ ÖRNEK DAVRANIŞ AYSEL ERKMEN, KADİR ALBAYRAK

İKİ İDARECİ İKİ ÖRNEK DAVRANIŞ AYSEL ERKMEN, KADİR ALBAYRAK
02.06.2014 / 08:31
Bu ülke ne çektiyse, devletin ve kamunun imkânlarını kendi kişisel imkânları için kullanarak fuzuli harcama yapanlardan çekti. Bu suistimalin ana merkezini oluşturanların, yazılı ve görsel medyaya yansıdığı kadarıyla, ülkemizde en yüksek maaş alan milletvekillerin oluşturduğunu görebiliriz. En ufak tıbbi operasyon için yurt dışına gidip, faturayı meclis bütçesine yükleyenler, halkı 35-40 liraya bir kilo et alma çabasındayken, etin tadını unutan aileler varken, meclis lokantasında her türlü et yemeğini 1.5 liraya yiyenler hep bizi temsil eden insanlar değil mi?
Tekirdağ ve Muratlı’da da bu tür davranışları yaşadık. Düz arazi olan Tekirdağ’a eski valilerden biri, 4x4 jip almış, ulusal medyaya yansıyınca büyük tepki toplamıştı. Muratlı’da bir önceki kaymakamımız, “bu araç makam aracı olarak yakışmıyor” diyerek o dönem 60-70 bin lira olan Passat almış, “bu lojman ahır gibi” diyerek mükemmel kaymakamlık lojmanına bir sürü masraf yapmış, şehir dışından özel siparişle karolar getirterek bahçeye döşetmiş, “o kadar para verip getirttiğimiz bu beyaz karolar, kırmızı dutlar nedeniyle perişan oldu” diyerek hava atmayı da ihmal etmemişti.
Bu konuda bizzat başbakanlığa bu konuyu yazmış ve durumun rezaletini anlatmış, “bir öğrenciye burs vermeyen kaymakamlığın, sosyal yardımlaşmanın ortalama 100 bin lirasını boşa harcadığını belirtmiştim. Bu yazıya istinaden kaymakamlıktan gelen savunma yazısında, “bu harcamalar, sosyal yardımlaşmadan değil, kaymakamlık kalem harcamalarından yapılmıştır” denilmekteydi. Oysa o dönem, kırtasiye iletişim v.b harcamaları için gelen örtülü ödenek miktarının 5 bin lira civarında olduğu söylendiğine göre, bu harcamaların kaymakamlık bütçesinden harcanması mümkün değildi.
Oysa, Valilik basın ve halkla ilişkiler müdürü Sayın Aysel Erkmen ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Kadir Albayrak, örnek girişimleriyle benim takdir ve saygımı kazanmışlardır.
Hafta içi bir saatte, Tekirdağ şehir içi toplu taşıma otobüsleriyle yolculuk ederken, arkamdan adımı seslenen bir bayanı görünce, büyük şaşkınlık yaşadım. Makam aracı sevdasında olan ülkemizde, Tekirdağ Valiliği basın ve halkla ilişkiler müdürü toplu taşıma araçlarıyla yolculuk ediyordu. Bu takdire şayan örnek bir davranıştır.
Bir diğer kişi de, Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak’dır. Belediye başkanı olduğu tarihten itibaren makam aracını kullanmayıp, kendi aracını kullanmakta olup, duyumlarıma göre, halk arasında “Hacı Murat” olarak bilinen Murat 124 tipi klasik araba arıyormuş. Şaşalı araba kullanmak yerine sadeliği tercih eden bu başkanın davranışı da örnek olmalıdır.
Günümüzde lükse düşkün bürokrat ve siyasetçinin bol olduğu ülkemizde, bence bu tür davranışlar önem arz etmektedir. Darısı tüm bürokrat ve siyasetçilerin başına.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR