Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKOMERİ KURAN ADEM DALGIÇ, ENGELLERİ UMURSAMAMIŞ-(1)

TEKOMERİ KURAN ADEM DALGIÇ, ENGELLERİ UMURSAMAMIŞ-(1)
03.06.2014 / 08:38
1 Şubat 2010 Tarihinde Kurulan ve engellilerin yaşam standartlarını iyileştirme amacı güden Tekirdağ Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi, Trakya topraklarında bir ilki gerçekleştirerek tüm bölgeye hizmet etti
Sayın Adem Dalgıç, İstanbul’dan bu konu hakkında bilgi-birikime sahip Murat Yıldız’ı bu merkezin başına getirerek Engelliler ile ilgili yaptığı çalışmaların diğer belediyeler tarafından örnek alınmasını ve dikkatle takip edilmesini sağladı.
Ancak bu konudaki özverili ve kararlı çalışmalar, Sayın Adem Dalgıç’ın başında olduğu ekip ve belediyenin diğer katmanları tarafından aynı ciddiyetle sahiplenilmedi. Murat Yıldız’ın göreve başladığından bu güne, engelliler ile ilgili yapılacak çalışmaların engellenmesi belediyenin diğer organları tarafından yeteri kadar destek verilmemesi gerçekten çok üzücüdür.
Muratlı Caddesi ile ilgili sıkıntıları birçok kez Sayın Dalgıç’a köşe yazılarımda ŞAHSEN ve haber olarak ilettim.
Bu proje her açıdan olduğu gibi engelliler açısından da eksiksiz olması gerekiyordu. Murat Yıldız, Muratlı Caddesi ile ilgili o dönemin Fen İşleri Müdürüne hem fiziksel engelliler için hem de görme engelliler için yapılacak tüm çalışmaların detaylı bir dosyasını sundu. Bu yapılması gereken çalışmalar ile ilgili yine sürekli Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz’i bilgilendirdi.
(O zaman Adem Dalgıç, henüz Muratlı Caddesinin temel atma törenini Sayın Kılıçdaroğlu ile yapmamıştı) Ancak gelinen nokta şu an fiziksel açıdan çok vahim. Görme engelliler ile ilgili şu ana kadar her hangi bir çalışma yapılmadı. Ayrıca rampalar standart dışı. Bunun yanı sıra Murat Yıldız, İlk göreve başladığı gün itibarı ile Fen işleri, Ulaşım işleri, İmar işleri, Park ve Bahçeler olmak üzere tüm müdürlüklere engelliler ve yapılması gerekenler ile ilgili yazıları yazdı. Ancak, Tekomer birimi olarak Murat Yıldız’ın Adem Dalgıç’a engelliler ile ilgili yapılacak çalışmalar için tüm birimlere gerekli olan bilgileri vermesine rağmen bu birimi kişilerin önemsiz görmesi ciddiye almamaları gerekli önemin gösterilmemesi. Belki çok kaba bir tabir olacak ama “tamam Muratçığım” denilerek sırtının sıvazlanması hizmet yapılmasını engellemiştir..
Daha doğrusu bir çok konuda bir çok şey yapılmış (yapılanlar eksik yada standart dışı) yada yapılıyormuş gibi gösterilip yapılmaması bu da ister istemez Tekirdağ Belediyesi ve Başkanı olarak Adem Dalgıç’ın yıpranmasını sağlıyor. Neticede, ya Adem Dalgıç, mavi boncuk dağıtarak hizmet yapmadı, ya da ekibi başkanının talimatlarını önemsemedi. Sonuçta Tekirdağ kaybetti, engelliler kaybetti, Adem Dalgıç kaybetti. Hala muratlı caddesi ve buradaki hastane yokuşu hizmet bekliyor. Engelliye engel yaratmayın.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR