Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sosyal Güvenlik şemsiyesi delik deşik oldu
Kavaklı’da  Tarım Organize Sanayi Bölgesi  Kuruluyor
Klasik Araçlar  18 Mayıs’ta  Uzunköprü’de

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKOMERİ KURAN ADEM DALGIÇ, ENGELLİLERİ UMURSAMAMIŞ-(2)

TEKOMERİ KURAN ADEM DALGIÇ, ENGELLİLERİ UMURSAMAMIŞ-(2)
04.06.2014 / 08:45
Murat Yıldız göreve başladığında, engelli hizmet aracının sadece o dönem şoförlüğünü yapan kişinin arasının düzgün olduğu kişilere hizmet vermesi ve diğer engelli kişilerin mağdur edilmesi yani taraflı hizmet verilmesi. Sadece ama sadece 8 engelliye hizmet vermesi gibi sorunlar giderilmiş, göreve başladığı günden sonra engelli hizmet aracını kullanan engelli sayısı 115 çıkarılmış ve randevulu sisteme geçilmiş, daha sağlıklı hizmet verilmeye başlanmış. Hiç bir engelli yağmurun altında yada kavurucu güneş altında artık engelli hizmet aracının gelmesini beklememiş. Çünkü engelliyi araç alamaya gitmeden önce, coolcenter tarafından aranılıp aracın kendilerini almaya geldiğinin bilgisi verilmeye başlanmıştı.
Murat Yıldız, yaklaşık 18 ay boyunca gittiği her toplantıya yada her etkinliğe kendi arabasıyla gitmişti. Çünkü kültür ve sosyal işler müdürlüğü onun işlerini engellemek için bütün çabayı sarf etmiş. Kendi aracıyla gittiği dönemlerde bile kendi cebinden aracının yakıt ihtiyacını gideriyordu. Engelli hizmet aracının onu bıraktığı toplantılara yada etkinliklere geri alması için çağırdığı zaman saatlerce -10 derece soğukta yada kavurucu güneşin altında özellikle bekletildiği dönemler olmuştu. 4,5 yıllık Tekirdağ belediyesi çalışma hayatında aldığı maaş 1.200 TL’dir, o da aslında 1.090 TL + Çocuk indirimi = 1.200 TL ye tekabül ediyordu. Engellilerin engelli hizmet aracına yerde oturmak için kilimle geldiği dönemler olmuştur. Bu şekilde engelli ve yakınlarına hizmet verilmeye çalışılıyordu.
ENGELSİZ BİR GELECEK İÇİN ENGELSİZ OKULLAR projesini yaptı. Proje koordinatörlüğünü üstlendi. Proje. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından %67 hibe olmak koşulu ile onaylandı ve Projeyi uygulanmaya başlandı. Ancak ne hikmetse yaklaşık 6 ay sonra o dönemin başkan yardımcılarından biri tarafından Proje Koordinatörlüğü görevinden alındı.
2011 yılında Köprü başında yeni yapılacak Ziraat Bankası şubesi engellilerin ulaşılabilirliği ile ilgili bankanın müdürü ve binanın sahibi Murat Yıldız’a ne yapılması gerektiği ve nasıl yapılması gerektiği ile ilgili danışılması sonucu, bankanın genel müdürlüğüne ve banka müdürüne gerekli bilgileri verdi. (bankamatiğin alçak olması banka girişinin engellilere göre olması ve bankolara görme engellilerin ulaşabilmesi için hissedilebilir yüzey çalışmalarının yapılması) ancak bunların hiç biri konu ile ilgili başkan yardımcıları tarafından onaylanmadı sebebi ise bankaya giriş ve bankamatiklere ulaşım için yapılacak rampaların kaldırıma 1.20 MT taşması idi. Ancak bunlara müsade etmeyen belediye yönetimi şimdi gidip görün aynı bankanın girişine ve bankamatiklerine erişim için kaldırıma taşan merdivenlere izin verdi. Yine aynı şekilde köprü başına giderken bulunan İş bankası bankaya girişi rampası yaptırdı istişare ederek yine aynı yönetim zihniyeti bu yapılan rampayı kaldırımı engelliyor banka kendi binasının içinde pay vererek yapsın diyerek yapılan rampayı söktürdü.
Bu çalışmaları ve düzenlemeleri yapması için İstanbul’dan getirilen Murat Yıldız’a, başkan yardımcıları, belediye yönetimi sürekli engel çıkarmış, belediye başkanı da buna sessiz kalmış. KISACA TEKOMERİ KURAN ADEM DALGIÇ, ENGELLİLERİ UMURSAMAMIŞ.
Adem Dalgıç, beş yıllık görev sürecinde kimi umursadı ki, engellileri umursasın...
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR