Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AVM’DE VE SOKAKTA OKUMUŞ KÜLTÜRSÜZ İNSANLARIMIZ

AVM’DE VE SOKAKTA OKUMUŞ KÜLTÜRSÜZ İNSANLARIMIZ
06.06.2014 / 08:46
Tekirdağ, Tekira alışveriş merkezine çeşitli vesilelerle sürekli giderim. Adı AVM, yani bu alışveriş merkezinde genellikle mağazalara belirli gelir düzeyindekilerle çeşitli sosyal faaliyetler ve günümüzün tembel gıdası Fasfoodların bulunması nedeniyle öğrenciler gider.
Kısaca, belirli ekonomik seviyesinin üstü insanlar (burada yanlış anlaşılmasın, genellikle diyorum. Aslında her tabakadan insan gidebilir) ve öğrencilerin rağbet ettiği bir yerdir.
Fakat, her ne hikmetse bu elit veya okumuş geçinen insanların çoğunu kültürden yoksun, saygısız ve duyarsız insanların oluşturduğunu görebiliriz.
Avm yönetimi, halkın yorulmadan üst katlara inip-çıkması için yürüyen merdiven koymuş. BİR DE ENGELLİ-YAŞLI VE ÇOCUKLU KİŞİLERİN KULLANIMI İÇİN İKİ ASANSÖR MEVCUT.
Bu asansörler ile merdivenin arası, 15-20 metredir. AMA, BU SÖZDE KÜLTÜRLÜ, OKUMUŞ VE MEDENİ GÖZÜYLE BAKTIĞIMIZ İNSANLAR, ASLINDA HOR GÖRDÜKLERİ CAHİL, KÖYLÜ VE BÖYLE YERLERE GİREMEYECEĞİNİ DÜŞÜNDÜKLERİ İNSANLARDAN DAHA GÖRGÜSÜZLER.
Asansörün kapısında koskoca yazılarla “ENGELLİ, YAŞLI VE ÇOCUKLULAR İÇİNDİR” yazmasına rağmen, hem bu insanlara saygısızlık yapıyorlar, hem de, “yavuz hırsız ev sahibini bastırır” misali, bu asansöre binmek onların hakkıymış gibi ukalalık yapıyorlar.
BEHEY ADABI-MUAŞERET KURALLARINDAN NASİBİNİ ALMAMIŞ İNSANLAR!!!
AVM KOCAMAN YAZI YAZMIŞ, “ENGELLİ, ÇOCUKLU, YAŞLILAR İÇİNDİR” DİYE, SEN ALAMETİ KAİDENİ 15-20 METRE ÖTEDEKİ YÜRÜYEN MERDİVENE TAŞIMAYA ÜŞENİYORSAN, EN BÜYÜK SAYGISIZLIK VE KÜLTÜRSÜZLÜK SENDEDİR.
Avm’nin önünde sigara içen ve bu sigara izmaritini söndürmeden yere atan 45-50 yaşlarındaki bayan, bu izmariti yere atıp, seni uyardığımda, çöp bidonu yok diyerek bir metre ötende çöp bidonu olduğu halde yalan söyleyebiliyorsan, benim çevre duyarlılığı, terbiye, ahlak gibi önemli değerleri anlatmamı ve o yaştan sonra öğretmemi sağlamak mümkün olamaz. Çünkü içinde duyarlılık yok. Kısaca, BU İNSANLAR NE KADAR OKUSA DA, NE KADAR TERBİYE VE ADABI-MUAŞERET KURALLARI ANLATILSA DA YİNE BİLDİĞİNİ OKUYACAKLARDIR.
EĞER ÇEVRE DUYARLILIĞI, AHLAK, KÜLTÜR VE BAŞKASINA SAYGIYI İNSANLAR ÖNCE KAFASINDA KABUL ETMEZSE, NE KADAR “EĞİTİM ŞART” DESENİZ DE BU İNSANLAR KÜLTÜRDEN NASİBİNİ ALAMAZLAR. BELEDİYENİN EKTİĞİ ÇİÇEKLERİ KÖKÜNDEN SÖKÜP EVİNE GÖTÜREN TOPLUMDAN NE AHLAK VE KÜLTÜR BEKLEYEBİLİRSİNİZ Kİ?
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR